Vizontele Tuuba filmi konusu ne? Vizontele Tuuba filmi kaç yılında ve nerede çekildi?

Yılmaz Erdoğan'ın hem oynadığı, hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı Vizontele Tuuba filmi hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

Vizontele+Tuuba+filmi+konusu+ne?+Vizontele+Tuuba+filmi+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+ve+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
Vizontele Tuuba Filmi Konusu Ne?
 
1974 yılında televizyonla tanışan Güneydoğu kasabasının hikayesi devam ediyor. Bu devam filminde 1980 yazında yaşananlar konu ediliyor. Artık kasabada bazı evlerde televizyon var, akşamları televizyonu olan evlerde insan toplanıyor, Dallas seyrediyorlar. Deli Emin kasabanın tabela işleriyle uğraşıyor. Dükkanların, kahvehanelerin, yazlık sinemanın, Adalet Partisi İlçe Başkanlığı’nın ve devrimci derneklerin tabelalarını hep o hazırlamış; hepsinin bir köşesine de bir güvercin resmi kondurmuş. Kütüphanesi olmayan kasabaya kütüphaneci olarak atanan Güner Bey ve tekerlekli sandalyedeki kızı Tuba ise bu karışık günlerde kasabaya yepyeni bir hava getirecektir.
 
Vizontele Tuuba Filmi Oyuncuları Kimler?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Yılmaz Erdoğan, Tarık Akan, Altan Erkekli, İclal Aydın, Demet Akbağ, Tuba Ünsal, Tolga ÇEvik, İdil Fırat,Bican Günalan, Şener Kökkaya, Salih Kalyon, Tuncer Salman, Erdal Tosun, Bülent İnal, Celal Tak gibi önemli isimler yer alır.
 
Vizontele Tuuba Filmi Nerede Çekildi?
 
2003 yılında vizyona giren ve çok beğenilen Vizontele Tuuba filmi, Van'ın Gevaş ilçesinde çekilmiştir.
>