Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı konusu ne, oyuncuları kimler, nerede çekildi?

T%C3%BCrkler+Geliyor:+Adaletin+K%C4%B1l%C4%B1c%C4%B1+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, 2019 yapımı bir filmdir. Yönetmenliğini Kamil Aydın'ın yaptığı filmin senaryosunu Mehmet Bozdağ yazdı.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminin oyuncu kadrosunda; Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu, Serdar Gökhan, Ebru Özkan bulunuyor.
 
Filmin Imdb puanı 4,3 olarak belirlenmiş durumda. Sinemada 504.124 kişi tarafından izlendi. 
 
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı Konusu Ne?
 
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet'in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethinin ardından rotasını Roma'ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet'in Avrupa'daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet'e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar'ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih'in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.
 
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı Nerede Çekildi?
 
Hazırlık sürecinin bir yılda gerçekleştirildiği filmde oyuncular 9 ay, "Cengiz Han", "47 Ronin", "Conan" ve "Cehennem Melekleri 2" gibi dünyaca ünlü filmlerde ve "Marco Polo" dizisinde görev alan koreografi ekibi Nomad'dan aksiyon, at binme, kılıç ve yay kullanma eğitimlerinin yanı sıra askeri eğitim ve akademisyenlerden dönemin sosyal yaşantısına dair öğrenim gördü.
 
Yaklaşık 50 bin metrekarelik alana inşa edilen filmin seti için 15. yüzyılın mekanları ve yaşamı uzmanların gözetiminde yeniden hazırlandı.
>