Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü filmi konusu ne, oyuncuları kimler?

Transformers:+Ay%E2%80%99%C4%B1n+Karanl%C4%B1k+Y%C3%BCz%C3%BC+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler?
ABONE OL

Transformers serisinin üçüncü filmi olan Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü filminin yönetmen koltuğunda Michael Bay oturuyor. ABD yapımı film bilimkurgu ve aksiyon türündedir.

Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü Filmi Konusu
 
Ay'ın Karanlık Yüzü filminin konusu cybertrone gezegeninde yaşanan Autobot ve Decepticon savaşında gezegenden ayrılıp dünya’ya doğu yola çıkan Autobotların eski lideri Sentinel Prime üstünden geçmektedir.(Spoiler içerir) Sentinel Prime ın uzay aracı ayın karanlık yüzüne düşer ve insanoğlu aya ulaştığı anda Sentinel’in gemisini keşfeder.Yıllar sonra Autobot ekibi ayın karanlık yüzüne iner ve Sentinel Prime ile birlikte kalan 5 kolonu dünyaya getirir ve Optimus matrix ile Sentinel’i yeniden hayata döndürür. İnsanoğlu Decepticon saldırısından Sentinel’i korumaya çalışırken Sentinel’i Decepticonlar ile anlaşma yaptığını anlatır ve İronhide ı öldürüp kaçar. Decepticonların elinde olan kolonlar sayesinde Cybertrone’u dünyaya getirmeye çalışır.İnsanoğlu bütün bu yıkımın suçlusu olarak Autobotları suçlar ve onları uzaya gönderir ancak roketin içinde saklanan Autobotlar planladıkları gibi tekrar dünyaya döner ve Chicago savaşında Decepticonlar karşı savaşırlar.
 
Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü Filmi Oyuncuları
 
Filmin oyuncu kadrosunda,Shia LaBeouf, Rosie Huntington, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Patrick Dempsey, John Turturro, John Malkovich, Ken Jeong, Julie White, Kevin Dunn gibi isimler yer almaktadır.
>