Son Yaz Yağmur Kara kimdir? Hafsanur Sancaktutan kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler?

Son+Yaz+Ya%C4%9Fmur+Kara+kimdir?+Hafsanur+Sancaktutan+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+oynad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+dizi+ve+filmler?
ABONE OL

Yapımını O3 Medya, yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Burak Arlıel’in oturduğu ve senaryosunu Deniz Dargı, Cem Görgeç ve Cenk Boğatur’ın kaleme aldığı “Son Yaz” cuma günleri ekrana geliyor.

Son Yaz dizisinde Yağmur Kara karakterine güzel oyuncu Hafsanur Sancaktutan hayat vermektedir. 
 
Son Yaz Yağmur Kara Kimdir?
 
Selim ve Canan’ın kızı. Liseden yeni mezun olmuş, birkaç ay sonra üniversiteye gitmeye hazırlanıyor. Hırçın, zeki, kararlı, fevri, cesur, akıllı, ailesine ve sevdiklerine çok düşkün, yardımsever, dominant, çalışkan, dürüst, sert, sabit fikirli, yaşından olgun, sorumluluk sahibi, korumacı, inatçı, lider ruhlu genç bir kız. Yağmur, her ne kadar babasına tepkili de olsa, aslında babasına çok benziyor. Anlaşması çok kolay bir karakter değil. Haklı olduğunu düşündüğü zaman, dünya yıkılsa kimseyi dinlemiyor. Dediğim dedik bir kız... Canan’ın kendine olan güvensizliği, Yağmur’un fazla sorumluluk yüklenmesine sebep olmuş. Yağmur, ailesiyle ilgili, aslında taşıyacağından fazla sorumluluğu yükleniyor sürekli. Bu da onu hırçınlaştırıyor. 
 
Hafsanur Sancaktutan Kimdir?
 
Hafsanur Sancaktutan, 20 Mart 2000 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren tiyatroyla ilgilenen Hafsanur Sancaktutan, yer aldığı tiyatro oyunlarıyla birçok ödül kazanmıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2018 yılında yayınlanan Servet adlı dizi ile yaşamıştır.
 
Show TV ekranlarında yayınlanan Aşk Ağlatır dizisinde Ada Meryem karakterine hayat verdi. Hafsanur Sancaktutan, 1.63 metre boyunda, 53 kilo ve Balık burcudur.
 
Ödülleri:
 
2016 – Terakki Vakfı – Övgüye Değer Oyuncu Ödülü – Otobüs
 
2015 – İstek Okulları – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü – Kuraldışı ve Kural
 
2015 – 14. PAM – Övgüye Değer Oyuncu Ödülü – Kuraldışı ve Kural
 
2015 – Rotary Kulübü – En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – Kuraldışı ve Kural
 
Hafsanur Sancaktutan’ın rol aldığı diziler ve filmler:
 
2019 – Aşk Ağlatır (Ada Meryem) (TV Dizisi)
2018 – Gülperi (Fidan) (TV Dizisi)
2018 – Servet (TV Dizisi)
>