Seversin dizisi Asya kimdir? İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşan ve sezona damga vurması beklenen Seversin yayın hayatına başladı. Konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekmeyi başaran dizide Asya karakterine sevilen oyuncu İlayda Alişan hayat veriyor. Masumiyet dizisinde canlandırdığı Ela karakteri ile büyük beğeni toplayan İlayda Alişan hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

Seversin+dizisi+Asya+kimdir?+%C4%B0layda+Ali%C5%9Fan+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli?
ABONE OL
Senaryosunu Barış Erdoğan ve İlker Arslan’ın kaleme aldığı, Serdar Gözelekli’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Kanal D'nin yeni dizisi sezonun iddialı dizileri arasında yer almaktadır.
 
Seversin dizisi Asya kimdir?
 
Asya, İstanbul’un kenarda kalmış bir semtinde dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesinin üç numaralı kızıdır.  Babasını on yaşındayken kaybetmiştir. Güzel, alımlı bir kızdır. Giydiği üzerine yakışır, hafif bir makyaj yaptığında bile dönüp dönüp kendisine baktıranlardandır. Ama o bunu da yapmaz, öyle makyajla falan çok işi yoktur. Sadelik onu en iyi anlatan kelimedir. Zincir giyim mağazalarından birinde tezgahtar olarak çalışmakta, aynı zamanda üniversite sınavlarına kendi imkanları dahilinde hazırlanmaktadır.
 
İyi bir üniversitenin akşam bölümünde Edebiyat Fakültesi’nde okumak en büyük hayalidir. Edebiyata, şiire meraklıdır ama bunları kimselere göstermez. Yayınlanmış bir kitabının olması, kimselerin bilmediği en büyük hayalidir. Gözü karadır, hakkını yedirmez, yapılan bir kötülüğü yarına ertelemez, unutmaz. Bu “Erkek Fatma” özelliğinden  dolayı da rahmetli babasının en sevdiği kızı olmuştur Asya.
 
İlayda Alişan kimdir?
 
İlayda Alişan 26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul'da doğdu. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonlu olan İlayda Alişan, Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım okumuştur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.
 
Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başladı. İlk olarak 2011 yılında Kanal D'de yayımlanmaya başlayan, başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol alan Alişan, Kariyerine TRT 1'de yayınlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç'la birlikte Benim Adım Gültepe'de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır.
 
Kariyerine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat'ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı'nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım'ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır. Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı.
 
Çukur'dan sonra Netflix'in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019'da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon'un kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain'in orijinal dizisi Terapist'te Özlem Narin karakterini canlandırdı. 2021'de FOX'ta yayınlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. 2021 yılında Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna katılmıştır.
 
Oynadığı diziler
 
2011 - Bir Çocuk Sevdim
 
2013 - Gönül Hırsızı
 
2014 - Benim Adım Gültepe
 
2015 - Serçe Sarayı
 
2016 - Bana Sevmeyi Anlat
 
2017 - Rüya
 
2017–2019/2021 - Çukur
 
2019–2020 - Şampiyon
 
2021 - Masumiyet
 
2021 - Kırmızı Oda
 
2022 - Seversin