Şarkıcı Altay kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında, nereli, şarkıları?

Kanal D'nin büyük bir ilgiyle izlenen programı Şarkılar Bizi Söyler, 20 Kasım Cumartesi günü yeni bölümüyle ekrana geldi. Programın bu haftaki konukları arasında sevilen isim Şarkıcı Altay da yer aldı. Peki, Şarkıcı Altay kimdir?

%C5%9Eark%C4%B1c%C4%B1+Altay+kimdir,+ger%C3%A7ek+ad%C4%B1+ne,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
Kanal D ekranlarında yayınlanan Şakılar Bizi Söyler, büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Programın bu haftaki konukları ise, Altay, Berdan Mardini, Ceylan ve Bülent Serttaş oldu.
 
Şarkıcı Altay Kimdir?
 
Aslen Rizeli olan Altay, 1970 yılında doğdu. Sahne ismi olan Altay ile tanınmaktadır ancak tam ismi Mehmet Altay Biber'dir. İTÜ Gemi makineleri mühendisliğini kazandı ama gitmedi. Gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü de yarım bıraktı.
 
1987-1988 yılında konservatuara girdi. 6 yıl konservatuar eğitimi aldı. İşi ve okulu bir arada yürütemediği için bu okulu da bıraktı. Müziğe olan eğilimi ise ağabeyine alınan saz ile başlamış. Gençlik dönemlerinde işportacılık yaptı. Askerliğini ise Kütahya 'da kısa dönem olarak yaptı. Nisan 2009'da ise "Sana Bayılıyorum" ve 20 Mayıs 2010'da ise "Şekil A" albümü çıktı.
 
>