Paralel Yaşamlar filmi konusu ne, oyuncuları kimler, türü ne?

Fransız Yeni Dalgası'nın ilk örneği olarak kabul edilen ve '55 Brüksel Bruxelles Altın Çağ Ödülü ve '55 Paris Avangard Ödülü sahibi Paralel Yaşamlar filmi hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

Paralel+Ya%C5%9Famlar+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+t%C3%BCr%C3%BC+ne?
ABONE OL
Yönetmen ve senaristliğini Agnes Verda'nın yaptığı 1955 Fransa yapımı Paralel Yaşamlar filmi,  nesnelerin görünürdeki dünyası ile duygu ve düşüncelerin iç dünyası arasındaki ikili ilişkiye duyduğu ilgiyle, 60'lı yılların yeni Fransız sinemacılarını çok meşgul edecek bir temayı ele alıyor.
 
Paralel Yaşamlar filmi konusu ne?
 
Dört yıllık evlilikleri boyunca birbirlerinden uzaklaşan bir adam ile bir kadın, kocanın doğum yeri olan La Pointe-Courte adlı küçük balıkçı köyünü ziyaret ediyolar. Köyde bulundukları süre boyunca iş, eğlence, evlilik, doğum ve ölümün basit izleği çevrelerinde sürüp gidiyor. Bu durum yavaş yavaş çiftin hayata bakışını değiştiriyor ve yeniden bir araya geliyorlar.
 
Paralel Yaşamlar filmi oyuncuları?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Silvia Monfort, Philippe Noiret, Marcel Jouet, Anna Banegas, Andre Lubrano gibi isimler yer almaktadır.
 
>