Neşeli Pazar filmi konusu ne , oyuncuları kimler? Neşeli Pazar filmi türü ne?

Filmin başrollerini Fanny Ardant ve Jean-Louis Trintignant paylaştığı Neşeli Hayat filmi bu akşam ekrana geliyor. Yönetmen koltuğunda François Truffaut’un oturduğu 1983 Fransa yapımı kara film tarzında bir polisiye komedi filmdir.

Ne%C5%9Feli+Pazar+filmi+konusu+ne+,+oyuncular%C4%B1+kimler?+Ne%C5%9Feli+Pazar+filmi+t%C3%BCr%C3%BC+ne?
ABONE OL
Sinemacı François Truffaut’nun son filmi olma niteliği taşıyan film Amerikalı yazar Charles Williams’ın “The Long Saturday Night” kitabından uyarlandı. Filmin başrollerini Fanny Ardant ve Jean-Louis Trintignant paylaştı. Toplamda 1 saat 50 dakikadan oluşan film Alfred Hitchcock, Stanley Kubrick ve hattâ Victor Hugo’ya da bölük pörçük göndermeler içerir. Filmin imdb puanı 7,2’dir.
 
Neşeli Pazar filmi konusu ne?
 
Karısını ve karısının aşığını öldürmekle suçlanan emlâkçı Julien Vercel (Jean-Louis Trintignant)’in uyanık ve becerikli sekreteri Barbara Becker (Fanny Ardant), gizliden gizliye âşık olduğu patronunun suçsuz olduğundan tamamen emin olmasa da, olayları aydınlatmak için canla başla çalışır.
 
Neşeli Pazar filmi oyuncuları?
 
Filmin başrollerini Fanny Ardant ve Jean-Louis Trintignant paylaştı. Filmde ayrıca Jean-Pierre Kalfon, Philippe Laudenbach ve Philippe Morier-Genoud gibi isimler de yer aldı.