Müslüm filmi gerçek hikaye mi? Müslüm filmi oyuncuları kimler, nerede çekildi?

M%C3%BCsl%C3%BCm+filmi+ger%C3%A7ek+hikaye+mi?+M%C3%BCsl%C3%BCm+filmi+oyuncular%C4%B1+kimler,+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL

Başarılı oyuncu Timuçin Esen'in başrolünde yer aldığı Müslüm filmi, son dönemin en çok izlenen sinema filmleri arasında yer alıyor. Müslüm Gürses'in hayatındaki gerçeklere dayanan film, izleyenlerde derin izler bırakmayı başardı.

Yönetmenliğini Can Ulkay ve Ketche'nin yaptığı Müslüm filminde Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez rol aldı.
 
Timuçin Esen, canlandırdığı Müslüm Gürses rolüyle büyük beğeni topladı. Zerrin Tekindor ise Muhterem Nur rolüyle herkesi büyüledi. Müslüm filminin Imdb puanı da 7.8 olarak belirlendi.
 
Müslüm, son yılların en dikkat çeken yapımlarından oldu. 2018'de vizyona giren ve Müslüm Gürses'in hayatını anlatan yapım, sinemada 6.480.563 kişi tarafından izlendi. 
 
Müslüm Konusu Ne?
 
Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un hayatını anlatan film; çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi'nde bağlama ustası Limoncu Ali'yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm'e şefkat gösterir, bir nevi babalık yapar.
 
Müslüm Nerede Çekildi?
 
2018'de vizyona giren filmin çekim mekanlarından ilki Müslüm Gürses’in doğduğu yer olan Halfeti. Müslüm Gürses’in hayatından geçen her şehir, hiç atlanmadan filmde yer alıyor. Adana ve İstanbul da filmin çekimlerine sahne olan diğer şehirler.
 
 
>