Mucize konusu ne, nerede, kaç yılında çekildi, oyuncuları kimler?

Mucize+konusu+ne,+nerede,+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+%C3%A7ekildi,+oyuncular%C4%B1+kimler?
ABONE OL

Mucize filminde, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüz binlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesi anlatılıyor.

Mucize, Mahsun Kırmıgül'ün en beğenilen filmleri arasında yer alıyor. Usta oyuncu Talat Bulut'un Mahir Öğretmen(Muallim) ve Mert Turak'ın Aziz rolüyle büyülediği filmin çekim yerleri de merak ediliyor.
 
Mucize, 2015 yılında vizyona girerken, sinemada 3.737.605 kişi tarafından izlendi. Filmin Imdb puanı 7.6 olarak belirlendi.
 
Mucize'nin yönetmen koltuğunda Mahsun Kırmızıgül otururken, oyuncu kadrosunda ise; Şenay Gürler, Tansel Öngel, Ali Sürmeli, Meral Çetinkaya, Büşra Pekin, Cezmi Baskın, Sinan Bengier, Haki Biçici, Metin Yıldız, Erdem Yener, Seda Tosun, Cihat Tamer, Doğukan Polat gibi isimler yer alıyor.
 
Mucize Nerede Çekildi?
 
Mucize filminin çekimleri İzmir (Foça),Uşak ve Kars (Kağızman)'a bağlı bir köyde gerçekleştirilmiştir.
 
Mucize Konusu Ne?
 
Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.
 
Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.
 
Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.
 
Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor.
 
Filmin geneli Aziz'in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunarken, Aziz'in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konuyor.
 
Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kâbus oluyor. Aziz'in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta buluyor.
 
Aziz ve ailesi 7 yıl sonra iyileşmiş bir şekilde Muallim Mahir ile birlikte dönüyor ve bütün köy ahalisi buna şaşırıyor. Bu görüntüden sonra film sona eriyor.
>