Köyden İndim Şehire filmi kaç yılında ve nerede çekildi?

Pek de yolunda gitmeyen İstanbul macerasından sonra köylerine dönen Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret'in kendi tarlalarında buldukları definenin ardından gelişen olayları anlatan Köyden İndim Şehire filmi hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

K%C3%B6yden+%C4%B0ndim+%C5%9Eehire+filmi+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+ve+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
 
Köyden İndim Şehire filminin oyuncu kadrosunda, Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Mine Mutlu, Perran Kutman, Meral Zeren, Tekin Akmansoy, Oya Alasya gibi Türk sinemasının önemli isimleri yer almaktadır.
 
Köyden İndim Şehire filmi kaç yılında ve nerede çekildi?
 
Türk sinemasının kült filmleri arasında yer alan Köyden İndim Şehire filmi, 1974 yılında Ankara'da çekilmiştir.
 
Köyden İndim Şehire filmi konusu?
 
Pek de yolunda gitmeyen İstanbul macerasından sonra köylerine dönen Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret defineyi kendi tarlalarında bulunca bir anda hayallerine kavuştuklarını düşünürler. Ankara’da yaşayan Hemşehrileri Kuyumcu Ali Rıza’ya altınları bozdurup paraya çevirmeye giderler. Kuyumcu Ali Rıza bu Kayserili cengaverleri ilk gördüğünde sıradan biri sanıp sürekli dükkanından kovdurur (ilk gelişte dükkanda değildir). Daha sonra asıl niyetleri ortaya çıkınca işi evinde kendi odasında ağırlamaya kadar götürür (hanımı ve baldızı buna karşı çıkar ya…) Nitekim Ali Rıza ne altınlardan pay kapabilmiştir, ne de çocukların evini talan etmesine mani olabilmiştir.