Kahtalı Mıçe kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında, nereli, şarkıları

Kahtal%C4%B1+M%C4%B1%C3%A7e+kimdir,+ger%C3%A7ek+ad%C4%B1+ne,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1
ABONE OL

Star Tv'nin büyük bir ilgiyle izlenen programı İBO Show'da her hafta birbirinden önemli konuklar yer alıyor. İbrahim Tatlıses'in bu haftaki konukları arasında başarılı isim Kahtalı Mıçe'de yer aldı.

İbrahim Tatlıses'in sunumuyla her cumartesi akşamı ekrana gelen İBO Show'un bu haftaki konukları arasında Kahtalı Mıçe'de yer aldı. Peki, Kahtalı Mıçe  kimdir?
 
Kahtalı Mıçe Kimdir?
 
Kahtalı Mıçe Asıl adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçı, 1953 yılında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. Mıçı, Mustafa'nın kısaltılmışıdır.
 
İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çokça pamuk tarlasında çalışmaya gitti. Bu sebeple ilkokulu 9 senede bitirebildi. Ortaokul diplomasını ise daha sonra dışardan imtihanlara girerek aldı. 17 Yaşından itibaren Kahta'da yerel türkücülük yaptı. Düğün ve konserlerde türküler söyledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğünde işe başladı.
 
"Beynelmilel" filminde oynadı. 1989 ile 1990 yıllarında Gaziantep'de yaşayan Kahtalı Mıçı, 1991 yılında İstanbul'a göç etmiş ve bir süre İstanbul'da yaşadıktan sonra Şanlıurfa'ya yerleşti, hala orada yaşamaktadır. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirmiştir.Kahtalı Mıçı, 1975 yılında Hülya hanım ile evlendi. 4 çocuğu vardır.
>