Jeanne D'arc'ın Yargılanması filmi konusu ne, oyuncuları kimler, türü ne?

Fransız yönetmen Robert Bresson’ın filmi, Jeanne D'arc'ın Yargılanması 13 Kasım Cumartesi gün TV'de ilk kez TRT 2 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Filmin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer alıyor.

Jeanne+D%E2%80%99arc%E2%80%99%C4%B1n+Yarg%C4%B1lanmas%C4%B1+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+t%C3%BCr%C3%BC+ne?
ABONE OL
Jeanne D'arc'ın Yargılanması filmi konusu ne?
 
Fransız köylü kızı Jeanne d’Arc, veliaht Dauphin’i tahta çıkarmak amacıyla Fransa’yı işgal etmiş İngilizlere karşı başarısız bir isyana elebaşılık ettikten sonra yakalanır. Yargıçlar tarafından yapılan titiz sorgulamalara ve gardiyanların sürekli zulmüne rağmen, inancı sarsılmaz.
 
Mahkemedeki amansız teolojik sorgulama ve tartışma, ancak etkisiz bir işkence girişimi ve bekaretini kanıtlamak için yapılan bir muayene ile bozulur. Jeanne’nin askeri girişimlerinin Tanrı tarafından emredildiği konusundaki ısrarı, onun etrafında inşa edilen efsaneyi yok etmeye hevesli olan İngilizler tarafından alay konusu olur.
 
Duruşma sırasında bir zayıflık anında Jeanne inancından vazgeçer. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılır, ancak önceki itirafını geri aldığından mahkeme, cadı olarak kazıkta yakılmasına karar verir.
 
Jeanne D'arc'ın Yargılanması filmi oyuncuları?
 
Filmin oyuncu kadrosunda,Florence Delay, Jean-claude Fourneau, Roger Honorat, Marc Jacquier, Jean Gillibert gibi isimler yer alıyor.
>