İsmail Altunsaray kimdir, kaç yaşında? İsmail Altunsaray nereli, şarkıları?

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler, her hafta birbirinden önemli isimleri ağırlıyor. Şarkılar Bizi Söyler de bu hafta Yaşayan Türküler konsepti ekrana gelecek. Programın bu haftaki konukları arasında sevilen isim İsmail Altunsaray da yer aldı. İsmail Altunsaray kimdir?

%C4%B0smail+Altunsaray+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+%C4%B0smail+Altunsaray+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde,Yaşayan Türküler gecesi yaşanacak. Programa bu hafta Hüseyin Turan, İsmail Altunsaray ve Ender Balkır konuk oluyor.
 
İsmail Altunsaray kimdir?
 
İsmail Altunsaray, 19 Ağustos 1980 Kırşehir doğumludur. Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Türk saz ve ses sanatçısıdır.
 
19 Ağustos 1980 tarihinde Halil İbrahim ve Kevser Altunsaray'ın oğlu olarak Kırşehir'de doğan İsmail Altunsaray, 12 yaşında bağlama çalmaya başladı. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü'nü kazandıktan sonra öğrenimi boyunca kendi üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversite ve toplulukların ulusal ve uluslararası etkinliklerinde yer aldı.
 
2002 yılında konservatuvar eğitimini tamamlayan Altunsaray, 2003 yılında TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Birimi'ne akitli sanatçı olarak kabul edildi. Bu dönemde çeşitli televizyon ve radyo programlarında icracı ve solist sanatçı olarak yer aldı.
 
2005 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programı'nda lisansüstü eğitimini başarıyla tamamladı.
 
İTÜ Halk Bilimleri ve Sanatları Kulübü'nün 2006 yılından beri düzenlemekte olduğu; Neşet Ertaş, Musa Eroğlu, Erkan Oğur gibi ustaların da katılımıyla gerçekleşen "İTÜ Bağlama Günleri" etkinliğinde solo performanslar gösterdi.
 
2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi TİKA'nın desteğiyle düzenlenen 9. Uluslararası Sürmeli Festivali bünyesindeki "Nida Tüfekçi Altın Bağlama Kültür Sanat Ödülleri" adını taşıyan organizasyonda Türk Halk Müziği İcracılık Dalı'nda Teşvik Ödülü aldı.