Işığın Muhafızı filmi konusu ne, oyuncuları kimler, türü ne?

I%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1n+Muhaf%C4%B1z%C4%B1+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+t%C3%BCr%C3%BC+ne?
ABONE OL

Kazak yönetmen Ermek Tursunov’un yönetmen koltuğunda oturduğu 2018 yılı yapımı Işığın Muhafızı filmi hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Dram türündeki Işığın Muhafızı filmi, 20 Temmuz 2020 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda, Murat Mukazhanov, Kuat Tleubayev, Nina Ussatova, Alibek Danabai yer almaktadır. Film, Kazakistan'da çekilmiştir.
 
Işığın Muhafızı Filmi Konusu Ne?
 
I. Dünya Savaşı’nın sonuna doğru Sovyet askerleri Almanya’daki küçük bir kasabaya giriyor. Birçok bina yıkılmış ve hala patlama sesleri duyuluyor. Genç Kazak asker yaşlı bir sivil Alman’ı ölümden kurtarıyor ve güvenli bir yerde saklanmasına yardımcı oluyor.
 
Yaşlı Alman, Kazak askere sahip olduğu en değerli şeyi içeren bir çanta verir. Bu çantada taşınabilir bir projektör ve bazı filmler vardır.
 
30 yıl sonra eski asker efsanevi bir figür olur. Film gösterimleri için küçük uzak köylere ve meralara gider. Hayatını bir köyden diğerine seyahat ederek geçirir. Çocuklar onu çok sevdiklerinden dolayı, ona zamanla Tarzan demeye başlar. Ancak profesyonel sinema salonları, Tarzan’ımızın bu yolculuğunun olumsuz etkilenmesine sebep olur.
 
Işığın Muhafızı Filmi Oyuncuları Kimler?
 
Dram türündeki filmin başrolünde Kazak oyunculardan Murat Mukazhanov, Kuat Tleubayev, Nina Ussatova, Alibek Danabai gibi isimler yer alıyor.
>