İnci Küpeli Kız konusu ne, nerede çekildi, oyuncuları kimler, Imdb puanı kaç?

%C4%B0nci+K%C3%BCpeli+K%C4%B1z+konusu+ne,+nerede+%C3%A7ekildi,+oyuncular%C4%B1+kimler,+Imdb+puan%C4%B1+ka%C3%A7?
ABONE OL

1665 yılında Hollandalı ressam Johannes Vermeer tarafından yapılan İnci Küpeli Kız, filminin başrolünde Scarlett Johansson oturuyor.

2003 yılında çekilen ve Türkiye'de gösterime 2004 yılında giren İnci Küpeli Kız, sinemada 31.221 kişi tarafından izlendi.
 
6,9 Imdb puanına sahip olan İnci Küpeli Kız'ın oyuncu kadrosunda; Scarlett Johansson'un yanı sıra Peaky Blinders ile son zamanların popüler aktörü Cillian Murphy, Colin Firth ve Tom Wilkinson gibi isimler yer alıyor.
 
 
Peter Webber'in yönetmen koltuğunda oturduğu İnci Küpeli Kız, Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in en önemli eseridir.
 
İnci Küpeli Kız Konusu Ne?
 
1665 yılında Hollanda'sında geçen bu filmde on yedi yaşındaki Griet (Scarlett Johansson) babası bir iş kazasında kör kalınca ailesini geçindirmek için çalışmak zorunda kalır ve ressam Johannes Vermeer'in (Colin Firth)evinde hizmetçiliğe başlar. Griet , zamanla evli olan ressamın ilgisini çeker. Vermeer, onun yetiştirilme tarzı, eğitim düzeyi ve sosyal konum açısından çok farklı olmasına rağmen, renkler ve ışığı algılama kabiliyetini farkederek onu resimlerinin gizemli dünyasına çeker.Bu ortak yönlerinden dolayı aralarındaki hizmetçi-efendi ilişkisi yerini yakınlaşmaya bırakır.
>