Hande Subaşı kimdir, kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç? Baht Oyunu Nergis kimdir?

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Baht Oyunu'nda Nergis Şahin'i canlandıran Hande Subaşı hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Hande+Suba%C5%9F%C4%B1+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+boyu+ve+kilosu+ka%C3%A7?+Baht+Oyunu+Nergis+kimdir?+
ABONE OL
Hande Subaşı, Kanal D'nin yeni dizisi Baht Oyunu'nda Nergis karakterini canlandırıyor. Hande Subaşı ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde bulunuyor.
 
Hande Subaşı Kimdir? Baht Oyunu Nergis Kimdir?
 
 Hande Subaşı, 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Özel Sainte Pulcherie Fransız Lisesi orta okulunu bitirdikten sonra Kadıköy Anadolu Meslek lisesinde okudu. Baba tarafı Elazığlıdır.
 
İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu.
 
2005 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci oldu. Ardından Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve en iyi Ulusal Kostümü ödülünü aldı.
 
 
“Adak” ve “Kuşdili” gibi televizyolara ATV’de yayınlanan "Elveda Rumeli" adlı dizide Vahide karakterlerini canlandırdı. Hande Subaşı, Show TV'de yayınlanan “Şarkı Söylemek Lazım” yarışma programının 2007 yılında yayınlanan ilk sezonuna yarışmacı olarak katıldı.
 
2009 yılında “Gelecekten Bir Gün” ve Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği “Güneşi Gördüm” adlı filmlerinde oynadı.
 
Hande Subaşı 2012 yılının yazında “Tiyatro Kedi” tiyatrosunda sahnelenen “Kamelyalı Kadın” adlı müzikalde ilk kez tiyatro sahnesinde rol aldı. Aynı zamanda Show TV'de yayınlanan “Düşman Kardeşler” adlı dizide oynadı.
 
Hande Subaşı 25 Ağustos 2012 tarihinde Can Tursan'la Suada'da yapılan törenle evlendi. 4 Şubat 2016 tarihinde boşanmak için mahkemeye başvurdu. Evliliklerini kurtarmak için hakimden bir şans daha istediler. Ancak tüm çabalarına rağmen evliliklerini kurtaramayıp boşandılar.
 
8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.
 
Hande Subaşı, 1.80 boyunda ve 68 kilodur.
>