Güvercin filmi konusu ne, oyuncuları kimler, türü ne?

G%C3%BCvercin+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+t%C3%BCr%C3%BC+ne?
ABONE OL

Zamanını güvercinleri ile ilgilenerek geçiren genç bir adamın hayatın gerçekleri ile yüzleşmesini konu alan Güvercin filminin yönetmen koltuğunda Banu Sıvacı oturuyor. Dram türündeki film, 2018 yılında vizyona girmiştir.

Güvercin filmi, Sofia Film Fest'ten En İyi Yönetmen ödülünün yanı sıra 2018 Ulusal Yarışma'dan da En İyi İlk Film ve En İyi Özgün Müzik ödüllerini aldı.
 
Güvercin Filmi Konusu Ne?
 
Güvercin, zamanını güvercinleri ile ilgilenerek geçiren genç bir adamın hayatın gerçekleri ile yüzleşmesini konu ediyor. Kendi halinde bir yaşantısı olan Yusuf’un en büyük tutkusu babasından yadigar kalan güvercinleridir. Ablası ve ağabeyi ile birlikte Adana’nın kenar mahallelerinden birinde yaşayan Yusuf, oturdukları evin çatısında güvercinlerini besleyip eğitir. Maverdi adını verdiği bir dişi güverciniyle özel bir bağ kurar. Fakat onu bu durumu ailesi tarafından hoş karşılanmaz. Ailesinin yaptığı baskılardan bunalan Yusuf hayatın gerçekleri ile yüzleşir. Adana’nın kenar mahallelerinin birinde abi ve ablasıyla beraber yaşayan, yalnız, kapalı, hassas bir genç olan Yusuf gerçekte nasıl biridir?
 
Güvercin Filmi Oyuncuları Kimler?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Kemal Burak Alper, Evren Erler, Ruhi Sarı, Demet Genç, Michal Elia Kamal gibi isimler yer almaktadır.
>