GORA filmi konusu ne, oyuncuları kimler, kaç yılında ve nerede çekildi?

GORA+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+ve+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL

Senaryosunu Cem Yılmaz'ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, bilimkurgu ve komedi türündeki GORA filmi, Antalya'da tüccarlık yapan Arif'in uzaylılar tarafından kaçırılarak GORA isimli gezegene götürülmesini konu almaktadır.

12 Kasım 2004 yılında vizyona giren GORA filmi, Türk sinemasında en pahalı yapımlardan biri olan filmi 4 milyon kişi izlenmiştir. Film içerisindeki müzikler Ozan Çolakoğlu'na, filmin bitiş müziği ise Sagopa Kajmer'e aittir.
 
GORA Filmi Konusu Ne?
 
Türkiye'nin turistik kentlerinden biri olan Antalya'da tüccarlık yapan Arif uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A. isimli gezegene götürülür. Arif, gezegende tutsakken gezegeni bir alev topundan kurtarır ve bu sırada Ceku isimli prensesle tanışır. Bütün bunlar olurken, G.O.R.A. gezegeninin kötü kalpli komutanı Logar, Ceku ile evlenerek gezegenin yönetimini ele geçirmek istemektedir. Arif bunu öğrenir ve gezegenden kaçarken Ceku'yu da yanında götürmek ister, fakat bunun için Komutan Logar'a karşı mücadele vermesi gerekmektedir.
 
GORA Filmi Oyuncuları Kimler?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özkan Uğur, Şafak Sezer, Özge Özberk, Ozan Güven, Engin Günaydın, İdil Fırat, Erdal Tosun, Cezmi Baskın, Muhittin Korkmaz gibi önemli isimler yer almaktadır.
 
GORA Filmi Nerede Çekildi?
 
Büyük bir bölümü uzayda geçen filmin ilk kısmında Arif’in yaşadığı ve çalıştığı yer olarak Antalya tercih edildi. İlerleyen uzay sahneleri için yine Antalya’da farklı setler kullanıldı. Stüdyolar Antalya Film Platolarında oluşturuldu.
 
>