Ender Balkır kimdir, kaç yaşında? Ender Balkır nereli, şarkıları?

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler, her hafta birbirinden önemli isimleri ağırlıyor. Şarkılar Bizi Söyler de bu hafta Yaşayan Türküler konsepti ekrana gelecek. Programın bu haftaki konukları arasında sevilen isim Ender Balkır da yer aldı. Ender Balkır kimdir?

Ender+Balk%C4%B1r+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Ender+Balk%C4%B1r+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde,Yaşayan Türküler gecesi yaşanacak. Programa bu hafta Hüseyin Turan, İsmail Altunsaray ve Ender Balkır konuk oluyor.
 
Ender Balkır kimdir?
 
Ender Balkır, 10 Şubat 1977 yılında Tunceli/Mazgirt'te doğmuştur. Ender Balkır, doğduğu coğrafyanın tüm zenginliklerinden beslendi. Babası ve dedesinden Harput türküleri dinleyerek büyüdü.
 
19 Mayıs Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdi ve bir süre öğretmenlik yaptı. Profesyonel olarak müzik yapmak amacıyla öğretmenlikten istifa eden Ender Balkır, 2007 yılında ilk albümü "Ezim Ezim" i ve 2013 yılında ise ikinci albümü "Ahir"i çıkarttı. Ender Balkır, söylediği türkülerle Türkiye'nin önemli dizilerinin sesi oldu.
 
"Hanımın Çiftliği, Dila Hanım, Öyle Bir Geçer Zaman Ki,Poyraz Karayel,Ustura Kemal, Düriyenin Güğümleri" dizilerinde ve "Düğün Dernek" filminde söylediği türküler, hikâyeleri daha dokunaklı kıldı.
 
Sesi, dizi severlerin yüreğinde sahneleri bütünleyen bir enstrümana dönüştü. TRT Müzik kanalında yaptığı müzik programının yanı sıra birçok TV kanalı ve radyo'ya konuk oldu. Ender Balkır, müzik hayatına sahne ve konser çalışmalarıyla devam ediyor.
 
ALBÜMLERİ
 
Uzun Yol Türküleri, Vol. 1 · 2009
 
Yola Yoldaş Olanlar · 2010
 
Ahir · 2013
 
Beyaz Giyme · 2017
 
Harput · 2017
 
Hayal Perdesi · 2018
 
Belkıs Akkale Ahde Vefa · 2019
 
Benim İçin Söylenenler · 2020
 
Neredesin Sen · 2019
 
Ruhumda Sızı · 2019
 
Yola Bakın Belki Gelen Babamdır · 2019
 
Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık · 2020
 
Popüler Şarkıları:
 
Ahçik
 
Al Almayı Daldan Al
 
Aş Yedim Dilim Yandı
 
Beyaz Giyme
 
Ruhumda Sızı (Çukur Dizi Şarkısı)
 
Eleşkirt Türküsü
 
Ahçik
 
Beyaz Giyme
 
Neredesin Sen (Gülperi Dizi Şarkısı)
 
Kar mı Yağmış Şu Harput'un Başına
 
Yüksek Minarede Kandiller Yanar
 
Yara Benden / Elezber Hoyrat
 
Dostum Dostum
 
Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık
 
Yüksek Minarede Kandiller Yanar