Elçin Sangu kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler neler, boyu ve kilosu kaç?

El%C3%A7in+Sangu+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+oynad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+dizi+ve+filmler+neler,+boyu+ve+kilosu+ka%C3%A7?
ABONE OL

Son dönemin yıldızı parlayan oyuncularından olan Elçin Sangu yeni dizisi İyi Günde Kötü Günde ile ekranlara geri döndü. Güzelliği ile de oldukça dikkat çeken Elçin Sangu vatandaşlar tarafından oldukça merak konusu oldu.

Kiralık Aşk dizisi ile geniş kitleler tarafından tanınmaya başlayan, Elçin Sangu kızıl saçları ve beyaz teni ile oldukça dikkat çekiyor.
 
Elçin Sangu Kimdir?
 
13 Ağustos 1985 yılında İzmir'de dünyaya gelen Elçin Sangu, Çerkez kökenlidir. Mersin Üniversitesi Opera Bölümü'nden mezun olan Sangu, daha sonra Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü burslu olarak kazanmıştır.
 
Oyunculuk hayalleri olan Elçin Sangu,  Sahne Tozu Tiyatrosu’ndaki oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimi ise Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizide canlandırdığı Jale karakteri olmuştur.
 
Daha sonra bir kaç projede daha yer alan Elçin Sangu önemli çıkışını Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defen karakteri ile yapmıştır. Bu dizi ile geniş kitlelere ulaşan Elçin Sangu,Defne karakteriyle; “Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Medya Oscarları Ödülleri”, “Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri”, “MGD 22. Altın Objektif Ödülleri” ile birlikte pek çok Üniversiteden, eğitim ve kamu kurumlarından “En iyi Kadın Oyuncu” ödülü ve “43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri”nden “En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” ödülü almıştır.
 
En son Çarpışma dizisinde Zeynep Tunç karakterine hayat veren Elçin Sangu, şu sıralar yeni dizisi İyi Günde Kötü Günde'nin heyecanını yaşamakta. 
 
Aslan burcu olan güzel oyuncu 1.74 boyunda ve 60 kilodur.
 
Elçin Sangu’nun rol aldığı diziler ve filmler:
 
2018 – Çarpışma (Zeynep) (TV Dizisi)
2018 – Yaşamayanlar (Mia) (İnternet Dizisi)
2017 – Mutluluk Zamanı (Ada) (Sinema Filmi)
2015- 2016 -Kiralık Aşk (Defne) (TV Dizisi)
2014 – Kurt Seyit ve Şura (Güzide) (TV Dizisi)
2013 – Bir Aşk Hikayesi (Eda) (TV Dizisi)
2012 – Aşk Kaç Beden Giyer (Nehir) (TV Dizisi)
2010 – Öyle Bir Zaman Geçer ki (Jale) (TV Dizisi)
 
>