Diriliş filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Diriliş filmi kaç yılında çekildi?

Arkadaşları tarafından ihanete uğrayan Hugh Glass'ın kendisinin ve oğlunun intikamını almak için verdiği mücadeleyi ele alan Diriliş film, TV'de ilk kez bu akşam ekrana geliyor. Film hakkında merak edilenler haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

Dirili%C5%9F+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler?+Dirili%C5%9F+filmi+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
 
Başrollerini Leonardo DiCaprio, Tom Hardy ve Domhnall Gleeson'un paylaştığı Diriliş film, bu akşam TV'de ilk kez ekrana geliyor. Filmin yönetmen koltuğunda Alejandro G. Iñárritu oturuyor. 
 
88. Akademi Ödülleri'nde 12 adaylıkla en fazla adaylık elde eden film olan Diriliş, bu adaylıklardan En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazandı. 73. Altın Küre Ödülleri'nde kazandığı Drama Dalında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle en fazla ödül kazanan film olurken, 69. BAFTA Ödülleri'nde kazandığı 5 ödülle yine en fazla ödül kazanan film oldu.
 
Diriliş filmi konusu ne?
 
Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass'ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır.
 
Filmde 1823 yılında kürk avcısı Hugh Glass (Di Caprio) sefer aramasında iken sonradan Dakota Territory olacak olan yerde ayılar tarafından vahşice saldırıya uğrar ve yaralanır. Yoldaşlarından John Fitzgerald (Hardy) Glass'ın genç yarı Kızılderili oğlunu öldürürken kendisini de soyar ve ölüme terk eder. Fakat Glass hayatta kalır ve kağnı ile 200 mil kadar gidip kendisine ihanet edeni bulmak ve oğlunun intikamını almak için arayışta bulunur.
 
Diriliş filmi oyuncuları kimler?
 
Diriliş filmi oyuncu kadrosunda; Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Paul Anderson, Kristoffer Joner, Brendan Fletcher ve Lukas Haas gibi oyuncular yer alıyor.
>