Destan'ın Tutkun'u Elif Doğan kimdir? Elif Doğan kaç yaşında?

8. yüzyılda, Orta Asya'da Çin'de hükümdarlık sürdüren kağanlıkların savaşlarını konu alan Destan dizisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizide Tutkun karakterine ise güzel oyuncu Elif Doğan hayat veriyor.

Destan%E2%80%99%C4%B1n+Tutkun%E2%80%99u+Elif+Do%C4%9Fan+kimdir?+Elif+Do%C4%9Fan+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?
ABONE OL
Senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz'ın kaleme aldığı ATV'nin yeni dizisi Destan, konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Edip Tepeli ve Ebru Şahin'in başrolünde yer aldığı Destan dizisinin senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme almaktadır.
 
Destan'ın Tutkun'u kimdir?
 
Dağ Hanlığı'nın Gök Hanlığı'nı yıkmak için yetiştirilmiş kızı. Güzel, kararlı, hırslı, adanmış bir Dağlı.
 
Elif Doğan kimdir?
 
Elif Doğan 6 Eylül 1994 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'ne devam etmekte olup, yandal olarak aynı üniversitede Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümüne dahil oldu. Uzun zamanlar şan eğitimini sürdüren ve Müzikal oyunlarda görev alan Elif Doğan, 2016 senesinde Show TV de yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçti.
 
Televizyon kariyeri aynı yıl içinde yayınlanan Star TV Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Zeynep karakteri ile devam etti. 2017-2018 senesinde Show TV de yayınlanan Çukur Hale karakterini canlandıran Elif Doğan, 2018 senesinde Show TV de yayınlanan ve ilgiyle seyredilen Darısı Başımıza dizisinde Öykü karakterine hayat vermiştir. Ayrıca son olarak 2020 senesinde Atv de yayınlanan Gençliğim Eyvah adlı dizide Azra karakteri ile izleyicilerinin karşısına çıkmıştır.
>