Destan'ın Kaya Tegin'i Burak Berkay Akgül kimdir? Burak Berkay Akgül kaç yaşında?

8. yüzyılda, Orta Asya'da Çin'de hükümdarlık sürdüren kağanlıkların savaşlarını konu alan Destan dizisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizide Kaya Tegin karakterine ise genç oyuncu Burak Berkay Akgül hayat veriyor.

Destan%E2%80%99%C4%B1n+Kaya+Tegin%E2%80%99i+Burak+Berkay+Akg%C3%BCl+kimdir?+Burak+Berkay+Akg%C3%BCl+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?
ABONE OL
Senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz'ın kaleme aldığı ATV'nin yeni dizisi Destan, konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Edip Tepeli ve Ebru Şahin'in başrolünde yer aldığı Destan dizisinin senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme almaktadır.
 
Destan'ın Kaya Tegin'i Burak Berkay Akgül kimdir?
 
Batuga'nın ağabeyi, Alpagu Han'dan olma, Ulu Ece'den doğma büyük Tegin.
 
Tahtın varisi. Göğün aklı.
 
Burak Berkay Akgül kimdir?
 
Burak Berkay Akgül, 1997 yılında İstanbul doğmuştur. Reklam ve dizi film oyuncusudur. Boyu 180 cm olan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği mezunudur. Aynı zamanda Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi almıştır.
 
Burak Berkay, önce Aytaç Sucuk ve Casper Bilgisayar reklam filmlerinde yer almıştır. 2020 senesinden itibaren ekranlara gelen Maria ile Mustafa dizisinde Rüzgâr karakterini canlandırmıştır.
 
2021 senesinde ise Show Tv'de yayınlanacak olan Kırmızı Kamyon (Kahraman Babam) dizisinde yer aldı. Yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.
 
Rol aldığı yapımlar
 
Destan (Kaya, Tv dizisi, 2021)
 
Maria ile Mustafa (Rüzgâr, Tv Dizisi 2020-2021)
 
Kırmızı Kamyon (Kahraman Babam) (TV Dizisi 2021)
>