Destan'ın Akkız'ı Ebru Şahin kimdir, tarihte var mıdır? Ebru Şahin kaç yaşında?

8. yüzyılda, Orta Asya'da Çin'de hükümdarlık sürdüren kağanlıkların savaşlarını konu alan Destan dizisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizide Akkız karakterine ise güzel oyuncu Ebru Şahin hayat veriyor.

Destan%E2%80%99%C4%B1n+Akk%C4%B1z%E2%80%99%C4%B1+Ebru+%C5%9Eahin+kimdir,+tarihte+var+m%C4%B1d%C4%B1r?+Ebru+%C5%9Eahin+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?
ABONE OL
 
Senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz'ın kaleme aldığı ATV'nin yeni dizisi Destan, konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Edip Tepeli ve Ebru Şahin'in başrolünde yer aldığı Destan dizisinin senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme almaktadır.
 
Destan'ın Akkız'ı Ebru Şahin kimdir? 
 
Akkız detsanı, Akkız ve Batuga'nın hayatını konu almaktadır. Gök Tegini Batuga eli ve kolu olmayan bir han mensubudur. Ancak Batuga'nın eli ve kolu tutmamaktadır. Bu engelleri onun büyük bir kağan olması yolunda büyük bir sorun teşkil etmektedir.
 
Diğer yandan da Gök Kağanı Korkut Han Akkız'ı daha küçük yaşlarda yetim ve öksüz bırakmıştır. Ailesini yitiren Akkız dağlarda büyümüştür. Dağ kızı olarak bilinen Akkız, çok cesur ve savaşçıdır.
 
Han oğlu Batuga ile dağ kızı Akkız'ın imkansız aşk hikayesi, destanlara konu olacaktır.
 
Ebru Şahin kimdir?
 
Ebru Şahin 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 2017 yılından beri ekranlarda yer alan güzel oyuncu, başarılı performanslarıyla bütün rollerinde beğeni kazanmıştır. Spora ilgi duyan güzel oyuncu, lisans eğitimini de bu alanda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'ni başarı ile bitirmiştir. Ardından oyunculuğa karşı ilgi duymuş ve aldığı oyunculuk eğitimleri sonrasında televizyonda izleyicilerin karşısına geçmiştir. 2016 yılında oynadığı Kan Parası filmi, başarılı oyuncunun ilk ekran deneyimidir. Devamında birçok farklı projede yer almış ve oynadığı her rol ile büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur.
 
Güzel oyuncu 2019 yılında Hercai dizisinde rol almaya başlamıştır. Bu dizide canlandırdığı Reyyan Şadoğlu karakteri ile adını duyurmayı başarmıştır. Dizinin final yapmasının ardından birçok dizi ve filmin aranan oyuncusu haline gelmiştir. Yeni sezonda ise yine ATV'de yer alacak olan Destan dizisi ile ekranlara gelecek.
>