Destan dizisi Çolpan Hatun kimdir? İpek Karapınar kimdir, kaç yaşında?

8. yüzyılda, Orta Asya'da Çin'de hükümdarlık sürdüren kağanlıkların savaşlarını konu alan Destan dizisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Dizide Çolpan Hatun karakterine ise güzel oyuncu İpek Karapınar hayat veriyor.

Destan+dizisi+%C3%87olpan+Hatun+kimdir?+%C4%B0pek+Karap%C4%B1nar+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?
ABONE OL
 
Senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz'ın kaleme aldığı ATV'nin yeni dizisi Destan, konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Edip Tepeli ve Ebru Şahin'in başrolünde yer aldığı Destan dizisinin senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme almaktadır.
 
Destan dizisi Çolpan Hatun kimdir? 
 
Gök Han'ı Alpagu Han'ın sürgün ettiği Dağ Hanlığı'nın başı, Akkız'ın Hanı. Yüreği yana yana taşa dönmüş, çok hırslı, çok sabırlı bir kadın Han.
 
İpek Karapınar kimdir?
 
Tam adıyla Funda İpek Karapınar, 1 Ocak 1984 İstanbul doğumludur. Başarılı oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarında keman eğitimi almıştır. Birçok dizide rol alan oyuncu ilk olarak Hatırla Sevgilisi dizisinde rol almıştır. 
 
İpek Karapınar dizi dünyasına Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Doludizgin Yıllar gibi dizilerde üstlendiği roller ile giriş yapmış olsa da asıl çıkışını Köprü dizisinde üstlendiği rol ile sağlamıştır.
 
Köprü dizisinde gösterdiği performans ile büyük beğeni toplayan ve sonrasında pek çok teklif alan oyuncu popüler yapımlarda yer alma başarısını göstermiştir.
 
Köprü dizisinden sonra Küçük Sırlar dizisinde Arzu karakterine hayat vermeye başlayan Karapınar, Ustura Kemal dizisinde Nihal, Talih Kuşu dizisinde Cansu, Adını Kalbime Yazdım dizisinde Leyla, Hayat Yolunda dizisinde Yelda Güçlü, Kırgın Çiçekler dizisinde Feride karakterlerini canlandırmıştır.
 
Oyuncu son dönemde daha çok dizi odaklı projeler ile gündeme gelmekte ve önemli yapımlarda yer almaktadır.
 
Rol Aldığı Diziler
 
Hatırla Sevgili
 
Kurtlar Vadisi Pusu
 
Zehirli Sarmaşık
 
Doludizgin Yıllar
 
Köprü
 
Küçük Sırlar
 
Ustura Kemal
 
Talih Kuşu
 
Adını Kalbime Yazdım
>