Cem Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında, ne mezunu?

Cem+Y%C4%B1lmaz+kimdir,+nereli,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+ne+mezunu?
ABONE OL

Cem Yılmaz, Şarkılar Bizi Söyler adlı programının bu haftaki konukları arasında yer alıyor. Cem Yılmaz hakkında merak edilenler haberimizde bulunuyor.

Şarkılar Bizi Söyler, programı her hafta birbirinden ünlü isimleri ağırlıyor. 25 Mart Perşembe günü yayınlanan yeni bölümün konuğu Cem Yılmaz oldu. Cem Yılmaz Kimdir?, Cem Yılmaz Nereli?, Cem Yılmaz Ne Mezunu? gibi soruların cevabı haberimizde yer alıyor.
 
Cem Yılmaz Kimdir?
 
Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Mehmet Akif İlkokulu'nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu'nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.
 
Üniversitede öğrenim gördüğü sırada, Türkiye'nin en köklü mizah dergilerinden biri olan Leman Dergisi'nde çalışmaya başladı. 1992 ile 1995 yılları arasında çalıştığı Leman dergisinde, karikatürleriyle ön plana çıktı. Bunun üzerine 1995 yılında Leman Kültür Merkezi'nde "Bir Tat Bir Doku" adlı stand-up gösterilerine başladı. Ardından 1998 yılında başrolü Mazhar Alanson ile birlikte paylaştığı Her Şey Çok Güzel Olacak adlı film ile ilk sinema deneyimini yaşamıştır.
 
2006 yılında senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönetmen koltuğuna geçtiği proje olan Hokkabaz filmini çeken Cem Yılmaz; G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı, Deli Aşk, İftarlık Gazoz, Ali Baba ve 7 Cüceler, Son Umut, Pek Yakında, Arif v 216 gibi yapımlarda rol almış, 3 filmde de seslendirme yapmıştır.
 
Cem Yılmaz son olarak yapımcı, senarist ve oyuncu olarak yer aldığı Karakomik Filmler adlı sinema filminde Aytaç karakterine hayat verdi.
 
Cem Yılmaz 2012 yılında Ahu Yağtu ile evlenmiş ve 2013 yılında da boşanmıştır. Çiftin Kemal isminde bir oğlu vardır.
>