Camdaki Kız Cana kimdir? Hande Ataizi kimdir, kaç yaşında, nereli?

Camdaki+K%C4%B1z+Cana+kimdir?+Hande+Ataizi+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli?
ABONE OL

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Camdaki Kız'da Cana karakterini Hande Ataizi canlandırıyor.

Cana, Camdaki Kız adlı dizide yer alan karakterlerden birisi... Cana karakterini ise Hande Ataizi canlandırıyor. Hande Ataizi hakkında merak edilenler haberimizde bulunuyor.
 
Hande Ataizi Kimdir?
 
Ayşe Hande Ataizi, 2 Eylül 1973 tarihinde Bursa'da Bursa'lı bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Hande Ataizi'nin öz babası Mehmet Ali Ataizi bir mimar, annesi Nermin Çelen ise Uludağ Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde profesördür. Hande Ataizi üç yaşındayken annesiyle babası ayrılır. Üç yaşından beri Hande’nin üvey babası olan Hadi Çelen, Bursa’da inşaat mühendisidir. Üvey babasından olan Sinan adında kardeşi vardır.
 
 
İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Profesyonel oyunculuğa Kenter Tiyatrosunda başlayıp 3 yıl devam etmiştir. Bu arada Yeşilçam’la tanışmış. Ardından özel TV kanallarından gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir.
 
Sinemaya 1996 yılında oynadığı “Mum Kokulu Kadınlar” filmiyle başlamış olup ünlenmiştir. Bu filmdeki rolüyle ‘Altın Portakal' almıştır.
>