Çalgı Çengi konusu ne, nerede çekildi, Imdb puanı kaç, oyuncuları kimler?

%C3%87alg%C4%B1+%C3%87engi+konusu+ne,+nerede+%C3%A7ekildi,+Imdb+puan%C4%B1+ka%C3%A7,+oyuncular%C4%B1+kimler?
ABONE OL

Yapımcılığını Cem Yılmaz'ın yaptığı Çalgı Çengi, Selçuk Aydemir'in yönettiği ve Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisine asıl ününü getiren bir komedi filmidir.

Çalgı Çengi, 18 Şubat 2011 yılında gösterime girdi. Sinemada 59.736 kişi tarafından izlenen Çalgı Çengi'nin oyuncu kadrosunda; Erdal Tosun, Bora Akkaş, Tuna Orhan, Cahit Gök, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Şinasi Yurtsever, Berfu Öngören, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi isimler yer alıyor.
 
Selçuk Aydemir'in yönetmen koltuğunda oturduğu komedi türündeki 90 dakikalık film, Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisine ün kazandırdı.
 
Çalgı Çengi Nerede Çekildi?
 
7,1 Imdb puanına sahip olan Çalgı Çengi, İstanbul'da çekildi. Çekimler İstanbul’un her iki yakasında, farklı ilçe ve semtlerde yapıldı. Bazı kaçış sahnelerinin İstanbul Küçükyalı’da kaydedildiği biliniyor.
 
Çalgı Çengi Konusu Ne?
 
 
Ankaralı müzisyen teyzeoğulları Salih ve Gürkan, bir organizatörün kendilerine bulduğu basit ve sıradan işlerle geçimlerini sağlıyorlardır. Yine böyle bir işe çıkan Salih ve Gürkan, gittikleri düğünün kömürlüğünde trajikomik bir olayın içine dalarlar…
 
Kendilerine kömürlüğü uygun gören düğün sahibine kızan ikili, birazdan olacaklardan habersiz bekliyorlardır. Ta ki, iki mafya üyesi, rehin aldıkları bir banka güvenlik görevlisini sorgulamak için bu izbe mekana getirene dek. Güvenlik görevlisinin yanlışlıkla öldürülmesi ve teyzeoğullarının da buna tanık olması, ikilinin hayatını ‘kaydıracaktır'
 
>