Bumblebee Charlie kimdir? Hailee Steinfeld kimdir, kaç yaşında, hangi filmlerde oynadı?

Bumblebee+Charlie+kimdir?+Hailee+Steinfeld+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+hangi+filmlerde+oynad%C4%B1?
ABONE OL

Bumblebee filminin dikkat çeken başrol oyuncusu olan Hailee Steinfeld, filmde Charlie Watson'a hayat veriyor.

Hailee Steinfeld, Bilimkurgu türündeki Bumblebee filminde Charlie Watson karakterini canlandırıyor.
 
Bumblebee Charlie Kimdir? Hailee Steinfeld Kimdir?
 
Hailee Steinfeld, 11 Aralık 1996 yılında Amerika'da doğdu. Anna tarafından Filipin ve baba tarafından Yahudi kökenlidir.
 
10 yaşında aktif oyunculuk yaşamına başladı. İlk kez Back To You dizisinde bir bölüm konuk oyuncu olarak gözüktükten sonra Heather: A Fairy Tale isimli kısa filmde Heather rolünü oynadı. Sonrasında ödüllü kısa film She's a Fox 'ta Talia Alden karakterini canlandırdı. Bu filmle tanınmaya başlayan Hailee, daha sonra Without Wings ve Grand Cru adlı iki kısa filmde ve Summer Camp adlı bir TV filminde rol aldı. Bu zaman aralığında birkaç reklam filminde de oynadı. İlk uzun metrajlı filmi True Grit 'ten önce son olarak 2010'da Sons of Tucson 'da Bethany rolünde konuk oyuncu olarak gözüktü.
 
Coen Kardeşlerin 2010 yapımı True Grit, Steinfeld için dönüm noktası oldu. Bu rolü sayesinde çok sayıda olumlu eleştiri alan Steinfeld, performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Akademi Ödülleri'ne, en iyi kadın oyuncu dalında ise BAFTA Ödülleri'ne aday oldu.
 
True Grit 'ten sonra adı birçok projeyle anılmaya başlayan Hailee'nin, Romeo ve Juliet 'in, yönetmenliğini Carlo Carlei'nin yapacağı 2012 uyarlamasında, Juliet Capulet rolüne seçildiği duyuruldu.
 
Moda ile de yakından ilgili olan Steinfeld, 2011'de Miu Miu'nun yeni yüzü seçildi.
>