Bülent Altınbaş kimdir, kaç yaşında? Bülent Altınbaş aslen nereli, mesleği ne?

Sibel Can,Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla her hafta cumartesi ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler'de bu hafta birbirinden önemli konuklar yer alıyor. Şarkılar Bizi Söyler 18 Haziran Cumartesi akşamı saat 20.00'da sezon finaliyle ekranlara gelecek. Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde 'Sevilen Şarkılar' konsepti yaşanacak. Programın bu haftaki konukları arasında Bülent Altınbaş da yer aldı. Bülent Altınbaş kimdir?

B%C3%BClent+Alt%C4%B1nba%C5%9F+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+B%C3%BClent+Alt%C4%B1nba%C5%9F+aslen+nereli,+mesle%C4%9Fi+ne?
ABONE OL
Şarkılar Bizi Söyler bu haftaki konuğu,Ebru Yaşar, Celil Nalçakan ve Bülent Altınbaş olacak.  Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde "Sevilen Şarkılar" konsepti yaşanacak. 
 
Bülent Altınbaş kimdir?
 
Bülent Altınbaş, 1972 yılında Bandırma'da doğmuştur. Müzisyen bir aileden gelen Altınbaş, klarnetine kattığı usta yorumla "Kirpi"lakabını almıştır.
 
Küçük yaşlarda klarnetle tanışan Bülent Altınbaş, Bülent Ersoy, Sezen Aksu, Candan Erçetin, İbrahim Tatlıses gibi ünlü isimlerle çalışmıştır.
 
2005 yılında "The Songby Kirpi" isimli labümüyle büyük bir ilgi toplamıştır.
 
2010 yılında ise "Buğu" albümünde, Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz eserlerini yorumlamıştır. Albümde yer alan eserlerin arasında, amcası İzzet Altınbaş'ın "Bak Yine Geçti Bahar", yine amcası Selahattin Altınbaş'ın "Duydum ki Unutmuşsun Gözlerimin Rengini" ve " Söyleme Bilmesinler Bu Aşkın Bittiğini" şarkılarına da yer vermiştir.