Bir Zamanlar Kıbrıs nerede çekiliyor, konusu ne, gerçek hikaye mi?

Bir+Zamanlar+K%C4%B1br%C4%B1s+nerede+%C3%A7ekiliyor,+konusu+ne,+ger%C3%A7ek+hikaye+mi?
ABONE OL

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin başlamasıyla Kıbrıs hakkında araştırmalar da başladı. İlk araştırılan konu ise dizinin nerede çekildiğiyle alakalı. Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor? sorusunun cevabı haberimizde yer alıyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs, Trt 1'in yeni iddialı yapımları arasında yer alıyor. Dönem filmi olan Bir Zamanlar Kıbrıs'ın çekim yeri de merak ediliyor.
 
Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor?
 
Tamamı Kıbrıs'ta çekilerek ulusal bir kanalda yayınlanacak ilk dizi olma özelliği de taşıyan "Bir Zamanlar Kıbrıs" yapımı, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara taşıyacak.
 
Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncu Kadrosu
 
Yapımını TMC Film'in, yapımcılığını Erol Avcı'nın üstlendiği, başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu'nun paylaştığı "Bir Zamanlar Kıbrıs" ta güzel oyuncu Pelin Karahan dizide canlandırdığı İnci karakteriyle ekrana gelecek.
 
Bir Zamanlar Kıbrıs Konusu Ne?
 
Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar.
 
Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk'ün lideri haline gelir.
 
Kıbrıs'ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye'den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa'da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

>