Aile Şerefi filmi konusu ne, oyuncuları kimler, kaç yılında çekildi?

Aile+%C5%9Eerefi+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+%C3%A7ekildi?
ABONE OL

Sadık Şendil ve Suphi Tekiner'in senaristliğini yaptığı aile ve dram türündeki Aile Şerefi filminin kadrosunda önemli isimler yer almaktadır.

 
Türk sinemasının önemli filmleri arasında yer alan Aile Şerefi filmi 1976 yılında çekilmiştir. Orhan Aksoy'un yönetmen koltuğunda oturduğu Aile Şerefi filminin ımdb puanı ise 8,3 olarak belirlenmiştir.
 
Aile Şerefi Filmi Konusu Ne?
 
Rıza at arabası ile maden suyu satarak para kazanmakta, karısı Adile ve beş çocuğu ile beraber kıt kanaat geçinmektedir. Yeni evlenen kızları Ayşe ve damatlarının da yanlarına katılmasıyla yaşam sıkıntısına düşerler. Damat Zihni işportacı, oğullarından Hasan Tıp Fakültesi'nde öğrenci, Selim bir fabrikada, kızı Zeynep ise bir konfeksiyon atölyesinde işçidir. Ortaokulda okuyan en küçük oğlan Murat'a araba çarpınca bütün aile perişan olur .Çarpan kişi ailenin kızına aşık olup kıza musallat olur. Orhanın babasıda sadece oğlu için yaşamaktadır.Herşey o asalak oğlu içindir. Orhan sucu Rızanın ailesinin huzurunu kaçırır ve Baba Rıza aile şerefi için bir şeyler yapmak zorundadır.
 
Aile Şerefi Filmi Oyuncuları?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Ayşen Gruda, Münir Özkul, Adile Naşit,Ahmet Sezerel, Şevket Altuğ gibi isimler yer almaktadır.
>