Ahlat Ağacı filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Ahlat Ağacı filmi nerede çekildi?

Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın gerçekleştirdiği, dram türündeki Ahlat Ağacı filmi, konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Ahlat ağacı filmi hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

Ahlat+A%C4%9Fac%C4%B1+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler?+Ahlat+A%C4%9Fac%C4%B1+filmi+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
 
Film, 91. Akademi Ödülleri'nin Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü kategorisinde yarışmak üzere Türkiye'nin aday adayı olarak gösterildi. Ancak aday olamadı. Filmin senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdı.
 
Ahlat Ağacı filmi konusu ne?
 
Ahlat Ağacı, doğduğu kasabaya dönüp yazdığı kitabı bastıracak parayı toplamaya çalışan fakat babasının borçlarıyla karşılaşan bir gencin hikâyesini konu edinmektedir.
 
Sinan üniversiteyi yeni bitirmiş, gelecek vadeden bir yazardır. Memleketi Çan'a döndüğünde, "quirky auto-fiction meta-novel" olarak adlandırdığı çalışmasını yayınlamak için yerel bir fon bulmaya koyulur, fakat yerlilerin ilgilenmediğini fark eder. Ayrıca egzantrik babası İdris'in kumar bağımlılığının, ailesinin itibar ve refahını düşürdüğünü de fark eder. Mesleki istikbali hakkında endişe duyar ve kendini bu kırsal yerde sosyal olarak izole olarak bulur. Kasabada gidip gelirken, akrabalarıyla ve iki imam ve bir yazar gibi bölge insanıyla dinin modern dünyadaki konumu hakkında bir dizi hararetli tartışmaya karışır.
 
Sonunda, babasının kumarından iyice tiksinir ve onun, kendi parasını çaldığından şüphelenir. Sinan kitabını yayımlatmak için babasının çok sevdiği köpeğini satar. Sonra zorunlu askerlik için kasabadan ayrılır. Döndüğünde, babasını aileyi terk etmiş ve köyde bir çiftlikte yaşamaya başlamış bir hâlde bulur. İkili İdris'in, epeyce vaktini alan çorak arazide kuyu kazmaktan vazgeçtiğini ve Sinan'ın kitabını okuyup keyif aldığını (Bu onu, kitabı okuyan tek kişi yapar) belirttiği, içli bir sohbet ederler. Sürreal bir sahnede, Sinan'ın kuyuda kendini astığı görünür fakat beklenmedik bir şekilde bu sahne İdris'in uyanmasıyla kesilir. Oğlunun nerede olduğuna bakan İdris, Sinan'ı kuyunun sonunda kazmaya devam ederken görür.
 
Ahlat Ağacı filmi oyuncuları?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Doğu Demirkol, Bennu Yıldırımlar,Murat Cemcir, Hazar Ergüçlü, Ahmet Rıfat Şungar, Ercüment Balakoğlu, Özay Fecht, Serkan Keskin, Tamer Levent, Akın Aksu, Öner Erkan gibi isimler yer almaktadır.
 
Ahlat Ağacı filmi nerede çekildi?
 
Filmin çekimleri, Eylül 2016'nın sonlarında Çanakkale'nin Çan ilçesinde başladı. Çan'daki çekimlerin tamamlanmasının ardından Torhasan köyü, Asmalı köyü ve Çanakkale Merkez’de çekimlere devam edildi. Çekimler 3,5 ay sürdü.Film,Türkiye'de 1 Haziran 2018'de vizyona girdi.
>