400 Darbe filmi konusu ne? 400 Darbe filmi kaç yılında çekildi?

Dokuz buçuk yaşındaki Antoine ve arkadaşı Rene'in okulu kırmalarını anlatan 400 Darbe filmi, 1959 yılında Cannes'da en iyi yönetmen ödülünü almıştır. Film, hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

400+Darbe+filmi+konusu+ne?+400+Darbe+filmi+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
 
1959 yılı Fransa yapımı olan 400 Darbe filmi, Imdb puanı 8,3 olan 400 Darbe filmi o yıllarda ödül de almıştır. Filmin yönetmeni François Truffaut, 400 Darbe ile 1959 yılında Cannes'da en iyi yönetmen ödülünü almıştır.
 
400 Darbe filmi kaç yılında çekildi?
 
Dokuz buçuk yaşındaki Antoine ve arkadaşı Rene'in okulu kırmalarını anlatan 400 Darbe filmi, 1959 yılında çekildi
 
400 Darbe filmi konusu ne?
 
Dokuz buçuk yaşındaki Antoine ceza olarak aldığı ödevi yapamaz ve ertesi gün okula gitmekten korkar. Arkadaşı René ile birlikte okulu kırıp haytalık yaparlar. Antoine, öğleden sonra sokakta annesini başka bir erkeğin kollarında görür ve alt üst olur. Okula dönünce içinde bulunduğu ruh halini etkisiyle mazeret olarak annesinin öldüğünü iddia eder. Antoine'ın anne ve babası okula geldiklerinde gerçek ortaya çıkar. Cezalandırılmaktan korkan küçük kahramanımız bu kez akşam eve gitmekten korkar. Geceyi sokakta geçirirse de ertesi gün yakalanır ve ev hayatı tekrar başlar. Annesinin ölümüyle ilgili yalanından ötürü Antoine'a hala garezi olan öğretmeni ona ve René'ye 8 gün okuldan uzaklaştırma cezası verir. İki kafadar durumu ailelerine açıklayamayacakları için evden kaçmaya karar verirler. Amaçları denize ulaşmaktır. Ama paraları yoktur. Bunun üzerine Antoine gece babasının bürosuna gidip bir daktilo çalmak ister. Ne planlar istendiği gibi gider, ne dertler biter...