Vizontele konusu ne, oyuncuları kimler? Vizontele nerede çekildi?

Türkiye'de en çok izlenen filmlerden biri olan Vizontele, 2001 yılında vizyona girdi. Dev kadrosuyla dikkat çeken Vizontele'nin senaryosunu Yılmaz Erdoğan yazmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Yılmaz Erdoğan ile Ömer Faruk Sorak bilikte oturmaktadır.

+Vizontele+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler?+Vizontele+nerede+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
Vizontele'nin oyuncu kadrosunda ise; Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Altan Erkekli, Salih Kalyon, Betül Arım, Zerrin Sümer, Erdal Tosun, Erkan Can, Meral Çetinkaya, Cezmi Baskın gibi isimler yer almaktadır.
 
Komedi türündeki film, sinemada 3.308.120 seyirci tarafından izlenmiştir. Filmin Imdb puanı da 8,0'dir.
 
Vizontele Nerede Çekildi?
 
Vizontele filminde hikaye, Yılmaz Erdoğan'ın memleketi Hakkari'de geçiyor. Ancak çekimler Hakkari'de yapılmadı. Vizontele'nin çekimleri Van'ın Gevaş ilçesinde gerçekleştirildi.
 
Vizontele Konusu Ne?
 
En büyük eğlence kaynağı, herkesin büyük ilgi gösterdiği yazlık sineması olan bir kasaba… Kasabanın deli oğlanı Emin, çevresindeki tüm insanlara her türlü işte yardım eden ve herkesin sevdiği bir adamdır. Televizyonun henüz yeni yeni Anadolu'ya yayılmaya başladığı bu dönemde köy halkı dönemin en büyük icadıyla tanışmaya hazırlanmaktadır. Televizyona dair çeşitli beklentiler vardır. Mekanik işlerle uğraşmayı seven Emin de televizyonun nasıl bir buluş olduğunu merak etmektedir. Televizyon kasabaya gelirken, beraberinde birçok şey getirecektir.