Senden Daha Güzel'in Kaan'ı kimdir? Burak Çelik kimdir, kaç yaşında, nereli?

Cemre Baysel ile Burak Çelik'in başrolünü paylaştığı Senden Daha Güzel dizisi bu akşam ilk bölümü ile ekrana geliyor. Antepli bir kadın doktor ile İstanbullu ünlü bir estetik cerrahın yollarının kesişmesini konu edinen dizide Kaan karakterine ise başarılı oyuncu Burak Çelik hayat veriyor. Burak Çelik kimdir?

+Senden+Daha+G%C3%BCzel%E2%80%99in+Kaan%E2%80%99%C4%B1+kimdir?+Burak+%C3%87elik+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli?
ABONE OL
“Senden Daha Güzel”de başroller Cemre Baysel ve Burak Çelik’e; Ebru Cündübeyoğlu, Berat Yenilmez, Sevinç Erbulak, Cihan Ercan, Gözde Kaya, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Merve Şen, Aziz Caner, Bahar Süer, Sena Çakır, Yunus Eski, Ozan Kaya Oktu, Beril Kolcu ve Cem Kurtoğlu gibi birbirinden başarılı oyuncular eşlik ediyor.
 
Burak Çelik kimdir?
 
Burak Çelik, 21 Temmuz 1992'de İstanbul’da doğdu. Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Oyunculuk Bölümü'nü tamamlayan Burak Çelik, Best Model of Turkey ve Best Model of the World yarışmalarında birinci oldu. Hande Yener'in Kraliçe ve Hasta isimli şarkılarının klibinde oynadı. Çelik, Karagül dizisi ile oyunculuk kariyerine başladı. En son 2019 yapımı Sevgili Geçmiş dizisinde 'Mahir' olarak izleyici karşısına çıktı.
 
Burak Çelik verdiği bir röportaja göre; çocukluğundan beri hep televizyon sektröründe olmak istedi fakat bununla ilgili bir girişimi olmadı. Babasının iş yerinde çalışırken babasının ofisine bir arkadaşı geldi ve Çelik'e oyunculuk sektörüne başarılı olabileceğini söyledi.
 
Burak Çelik Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Oyunculuk Bölümü'nü bitirdi. Çelik hayatının dönüm noktasını ‘Best Model of Turkey’ ve ‘Best Model of The World’ yarışmalarında birinci olması olarak görüyor.
 
Burak Çelik'in yıldızızın parladığı yapım ise Kara Yazı oldu. Bu dizide 'Erdem' olarak izleyici karşısına çıktı. Dolunay Soysert, Ümit Çırak, Ayşegül Aydın gibi isimlerden oyunculuk dersi alan Burak Çelik, ilk sinema filmi olarak ise Murat Dündar- Murat Emre Kaman'ın Deli Aşk filminde oynadı. Burak Çelik, kendine rol model olarak Marlon Brando ve Al Pacino'yu alıyor.
 
Ünlü oyuncu, 1.90 metre boyunda, 83 kilo ağırlığında ve Yengeç burcudur.
 
Rol aldığı yapımlar
 
2020- Kuruluş: Osman / Kongar
 
2019 – Sevgili Geçmiş / Mahir Denizhan
 
2017/2018- Söz / Selim
 
2017 – Kara Yazı / Erdem Demir
 
2016 – Hayat Sevince Güzel / Barış
 
2013/2016 – Karagül / Serdar Kılıçoğlu
 
2018 – Karanlıktaki Melekler (Berk) (Sinema Filmi)
 
2017 – Deli Aşk/ (Jeremy Jackson
 
2017-  Angels of Darkness / Berk
 
Ödülleri
 
2013-Best Model of Turkey
 
2013 -Best Model of the World