Postacı filmi kaç yılında çekildi? Postacı filmi konusu ne, oyuncuları?

Kemal Sunal, İhsan Yüce ve Fatma Girik gibi usta isimlerin yer aldığı Postacı filmi bu akşam ekrana geliyor. Türk sinemasının önemli yapıtları arasında yer alan Postacı filmi hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

+Postac%C4%B1+filmi+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+%C3%A7ekildi?+Postac%C4%B1+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1?
ABONE OL
 
Başrollerinde İhsan Yüce, Kemal Sunal, Fatma Girik ve Erdal Özyağcılar'ın yer aldığı filmde Postacı karakterine hayat veren Kemal Sunal filmde Adem karakteri ile karşımıza çıkıyor.
 
Postacı filmi kaç yılında çekildi?
 
Postacı, yönetmenliğini Memduh Ün'ün üstlendiği 1984 yapımı bir Türk filmidir. Güldürü türündeki bu sinema filminin başrollerini Kemal Sunal ve Fatma Girik paylaşmıştır.
 
Postacı filmi konusu ne?
 
Sevtap ve mahallede görevli posta dağıtıcısı Adem birbirlerine sevdalıdır. Sevtap 30 yaşına kadar bekar kaldığı ve onu kimse beğenmediği için halen kızdır ve Adem'e kalmıştır. Fakat bu aşka karşı çıkan biri vardır; Sevtap'ın ağabeyi Latif. Latif Alman kültürü ile yetişmiş ancak tam anlamıyla hanzo olarak tabir edilebilecek biridir. Bir gün Sevtap ve Adem, Sevtap'ın babasına olayı kabul ettirebilmek içini onun ağzından bir telgraf çekerler. Bu telgraftan sonra düğün hazırlıklarına başlanır. Fakat bu esnada ağabey Latif Almanya'dan Türkiye'ye kesin dönüş yapar ve ikilinin foyası ortaya çıkar. Latif, Adem'i vurmak pahasına bu işe karşı çıkar. Daha sonra hiç gönlü olmasa da bu evliliği kabullenir ve Adem'in her istediğini yerine getirir.