İyilik dizisinin Damla'sı kimdir? Sera Kutlubey kimdir, kaç yaşında, rol aldığı yapımlar?

Hatice Şendil Sağyaşar, İsmail Demirci, Perihan Savaş ve Sera Kutlubey gibi isimlerin başrolünde yer aldığı İyilik dizisi bu akşam ilk bölümü ile ekrana geliyor. Dizide Damla karakterine ise başarılı oyuncu Sera Kutlubey hayat veriyor. Sera Kutlubey hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

+%C4%B0yilik+dizisinin+Damla%E2%80%99s%C4%B1+kimdir?+Sera+Kutlubey+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+rol+ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1+yap%C4%B1mlar?
ABONE OL
 
Medyapım imzalı İyilik dizisinin başrollerinde Hatice Şendil Sağyaşar (Neslihan), İsmail Demirci (Rafet), Perihan Savaş (Şahika) ve Sera Kutlubey (Damla) yer alıyor.
 
İyilik dizisinin Damla'sı Sera Kutlubey kimdir?
 
Sera Kutlubey 19 Nisan 1994'te İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Kutlubey, eğitim hayatına devam ederken diğer yandan da Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde oyunculuk ve diksiyon dersleri aldı.
 
Kendisini oyunculuk alanında geliştiren Sera Kutlubey ilk oyunculuk deneyimini, 22 yaşındayken Kehribar isimli dizide yaşadı. 2016'daki bu tecrübesinin ardından Babam ve Ailesi dizisinde oyunculuk performansını sergiledi.
 
Asıl çıkışını 2019'da Kanal D erkanında yayınlanan Zalim İstanbul isimli dizide yaşadı. Dizideki Cemre karakteri ile izleyicinin aklına kazınmayı başardı.
 
En son Zalim İstanbul'da oyunculuk yapan Sera Kutlubey şimdi de Fox Tv ekranında seyirci ile buluşacak olan İyilik isimli dizide boy gösterecek. Bu dizi Kutlubey'in ilk başrol oynadığı projedir. Ünlü oyuncu bu dizide Damla karakterini canlandırmaktadır.
 
Rol aldığı yapımlar
 
2016 - Kehribar
 
2016 - Babam ve Ailesi
 
2017 - İsimsizler
 
2019 - Zalim İstanbul
 
2022 – İyilik