Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi konusu ne, oyuncuları kimler, kaç yılında çekildi?

1976 yılında çekilen Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin kadrosunda Münir Özkul, Kemal Sunal, Şener Şen ve Halit Akçatepe gibi usta isimler yer almaktadır.

+Hababam+S%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1+Uyan%C4%B1yor+filmi+konusu+ne,+oyuncular%C4%B1+kimler,+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+%C3%A7ekildi?
ABONE OL
 
Türk sinemasının kült filmlerinden olan Hababm Sınıfı Uyanıyor filminin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor.
 
Hababam Sınıfı Uyanıyor Filmi Konusu Ne?
 
Haylazlığına tam gaz devam eden Hababam Sınıfı, çok sevilen serinin bu filminde de pek farklı davranmıyor. Sınıflarına gelen yeni öğrenci Ahmet, Mahmut Hoca'nın eski bir arkadaşının oğludur. Babasının ölümünden sonra kimsesiz kalan bu genç, eğitim-öğretim hayatında her daim başarılı ve örnek bir öğrenci olmuştur. Şimdi Mahmut Hoca'nın destekleriyle öğrenimini sürdürecek olan Ahmet, liseyi bitirmek için Özel Çamlıca Lisesi'nde okumaya başlayacaktır. Ancak Hababam Sınıfı'na gönderilen Ahmet, sınıftakilerle arkadaş olabilmek için onlar gibi olmaya çalışsa da zamanla bu haylaz sınıfın alaycı ve baskıcı tavırları yüzünden dehşete kapılacaktır.
 
Hababam Sınıfı Uyanıyor Filmi Oyuncuları?
 
Filmin oyuncu kadrosunda, Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Ahmet Sezerel, Şevket Altuğ, Şener Şen, Ali Çamlıca, Muharrem Gürses gibi isimler yer almaktadır.
 
>