En Büyük Şaban filmi kaç yılında ve nerede çekildi? En Büyük Şaban filmi konusu ne?

Yönetmen koltuğunda Kartal Tibet'in yer aldığı En Büyük Şaban filminin başrolünde usta oyuncu Kemal sunal yer alıyor. Filmde iyi bir adam olan Şaban'ın zengin olma hayalleri sonucunda başına gelenler anlatılıyor.

+En+B%C3%BCy%C3%BCk+%C5%9Eaban+filmi+ka%C3%A7+y%C4%B1l%C4%B1nda+ve+nerede+%C3%A7ekildi?+En+B%C3%BCy%C3%BCk+%C5%9Eaban+filmi+konusu+ne?
ABONE OL
 
En Büyük Şaban filmi kaç yılında nerede çekildi?
 
1983 yapımı En Büyük Şaban'ın çekimleri İstanbul'da gerçekleştirildi. En Büyük Şaban filminde Kemal Sunal, Şaban tiplemesiyle kamera karşısına geçti.
 
Yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı En Büyük Şaban filminin senaryosunu Suphi Tekniker yazdı.
 
En Büyük Şaban filmi konusu ne?
 
Şaban memleketi İstanbul'dan amcasının oğlunu aramak için İstanbul'a gider. Amacı Kayseri'deki tarlayı satıp zengin olmaktır ancak otobüsten indiği gibi dolandırılır. Dolandırıcı Şaban'ın cebindeki 140.000 TL'yi görür ve Boğaziçi Köprüsü'nün kendisinin olduğunu, Boğaziçi Köprüsü'nü ona satabileceğini söyler. Şaban bu söylenenlere inanır ve parasını dolandırıcıya kaptırır. Dolandırıldığını sonradan anlayan Şaban adamı bulmaya çalışırken intihar etmek isteyen başka bir adam görür ve onu kurtarır. Sonrasında hayatını kurtardığı adamla arkadaş olur. Ancak bu adamda bir sorun vardır.
 
En Büyük Şaban filmi oyuncuları?
 
Kemal Sunal: Şaban
Kamran Usluer: Faik Bey
Nilgün Bubikoğlu: Hülya
Hikmet Karagöz: Hikmet
Reha Yurdakul: Uşak Kamil