Ebru Yaşar kimdir, kaç yaşında? Ebru Yaşar aslen nereli, şarkıları?

Sibel Can,Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla her hafta cumartesi ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler'de bu hafta birbirinden önemli konuklar yer alıyor. Şarkılar Bizi Söyler 18 Haziran Cumartesi akşamı saat 20.00'da sezon finaliyle ekranlara gelecek. Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde 'Sevilen Şarkılar' konsepti yaşanacak. Programın bu haftaki konukları arasında Ebru Yaşar da yer aldı. Ebru Yaşar kimdir?

+Ebru+Ya%C5%9Far+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Ebru+Ya%C5%9Far+aslen+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
 
Şarkılar Bizi Söyler bu haftaki konuğu,Ebru Yaşar, Celil Nalçakan ve Bülent Altınbaş olacak.  Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde "Sevilen Şarkılar" konsepti yaşanacak. 
 
Ebru Yaşar kimdir?
 
Ebru Yaşar, Ağrılı memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977'de Ankara'da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul'a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü'nden mezun oldu. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan'ın şirketinden piyasaya çıkardı.
 
İkinci klip "Vurulur Düşlerim" şarkısına çekildi. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı. Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses'le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar. 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar "Aşkımız Buraya Kadar" adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden "Aşkımız Buraya Kadar", Yeminim Var" ve "O Değil" gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar "Yeşillenirim" adlı albümünü piyasaya sürdü.
 
Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatçı İsmail YK ile düet yaptığı "Seni Seviyorum" adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar "Seviyorum Seni" albümünün ikinci klibini hareketli "Eğer" parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı "Kararsızım" adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı.
 
24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü "Delidir" ile müzik dünyasına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı "Delidir", üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi.2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan "Ağlayamıyorum"u yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında "Sanat-ı Ebru" adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan "Cumartesi" isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017'de yeni albümü "Haddinden Fazla" çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu'ya ait "Nasıl Uyuyorsun" kliplendirilmiştir. Aynı albümün son klibi Öldüm Sahiden adlı şarkıya çekilmiştir. Daha sonra tekli single Tan Taşçı imzalı Cumartesi single çıkarmıştır
 
Ebru Yaşar, Necat Gülseven ile 2015 yılında evlenmiştir. Çiftin iki çocuğu vardır.