Balkan Ninnisi Jovanka kimdir? Merih Öztürk kimdir, kaç yaşında, nereli?

Vardar Nehri'nin ikiye böldüğü Taş Köprü’nün birleştirdiği Üsküp şehrinde, birbirlerine aşık olan iki gencin hikayesinin anlatıldığı Balkan Ninnisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken dizide Jovanka karakterine ise genç oyuncu Merih Öztürk hayat veriyor. Merih Öztürk hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

+Balkan+Ninnisi+Jovanka+kimdir?+Merih+%C3%96zt%C3%BCrk+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli?
ABONE OL
TRT 1'in yeni dizisi Balkan Ninnisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Salı akşamlarına damga vurmaya hazırlanan dizide birbirinden önemli isimler yer alıyor.  Balkan Ninnisi dizisinin yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok, yönetmenliğini ise Doğan Ümit Karaca üstleniyor. 
 
Balkan Ninnisi Jovanka kimdir?
 
Yapmacık duygulardan nefret eden Jovanka Ertan'a çok büyük bir aşk beslemektedir.
 
Merih Öztürk kimdir?
 
Merih Öztürk, (d. 28 Aralık 1999 , Düzce, Türkiye), Türk model ve oyuncu. Best Model Of Turkey 2018 üçüncüsü.
 
Merih Öztürk, 6 yaşından itibaren oyunculukla ilgilendi. Son Osmanlı Yandım Ali, İki Aile, Trt Çocuk Reklamı, Transist Reklamı, Nerde O Yeminler, Danette Reklamı ve Veet Reklamı gibi çeşitli projelerde yer aldı ve Tv programlarına katılarak çocuk oyunculuk yaptı.
 
2016 yılında 16 yaşında ilk defa Best Model yarışmasına katıldığı sene finalist oldu. 2017 yılında Best Model'e yeniden katılmaya karar verdi ve yine finalist olarak 17 yaşında Best Promising (Gelecek Vaad Eden) ödülünü aldı. 2018 yılında yeniden Best Model of Turkey yarışmasına katılarak 18 yaşında Türkiye 3.'sü seçildi.
 
Oyunculuk eğitimine devam etti. İngiltere'de yayınlanan Liverpool Victoria reklamında yer aldı. Blu TV'de yayınlanan Börü 2039 adlı bilimkurgu dizisinde Güney karakterini canlandırdı. Yakında TRT 1'de yayınlanmaya başlayacak olan Balkan Ninnisi dizisinde başrol olarak Jovanka karakterini canlandıracaktır.