Yabancı kuralında değişiklik!

Yabanc%C4%B1+kural%C4%B1nda+de%C4%9Fi%C5%9Fiklik%21;+
ABONE OL

Spor Haberleri | TFF Başkanı Nihat Özdemir, Ligin ikinci yarısında uygulanmak üzere 14 yabancı sayısını 16'ya çıkarma kararı aldıklarını açıkladı.

 
TFF, Kulüpler Birliği’nin 2020-2021 sezonunun ikinci yarısında yabancı sayısının 16’ya yükseltilmesi teklifini kabul etti.
 
NİHAT ÖZDEMİR'DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
 
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, sezonun ikinci yarısı için 16 yabancı kararı aldıklarını resmen açıkladı.
 
Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Kulüplerimizin önerisi üzerine 14 olan yabancı sayısı kuralını ligin ikinci yarısı için 16'ya çıkardık.
 
"SIKIŞIK TAKVİMDEN DOLAYI BİR DEFAYA MAHSUS BU KARARI ALDIK"
 
Bu ve benzerleri kararlar bir defaya mahsus alınmış kararlardır. Sıkışık takvimden dolayı bu kararı aldık. TFF, tüm ligleri oynatarak sonlandırmak için kulüplere her türlü desteği vermeye hazırdır.
 
Sahada oynayan oyuncularla kulübedeki yabancı oyuncuların sayısını 12'den 14'e çıkardık" ifadelerini kullandı.
 
YAYINCI KURULUŞ SÖZLERİ
 
Digiturk’le ilgili konuya da değinen TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Yayıncı kuruluş ile bugün itibariyle hiçbir sorunumuz yoktur. Sözleşmeye göre yapılan tüm ödemeler yapılmıştır. Herhangi bir sorun yok” şeklinde konuştu.
 
YENİ BAŞKAN NE ZAMAN BELLİ OLACAK?
 
Öte yandan Kulüpler Birliği başkanlığı görevini bırakan Mehmet Sepil ise yeni başkanın 28 Ocak tarihinde belli olacağını açıkladı.
>