Wenger'in tavsiyesini dinleyecek

Wenger%E2%80%99in+tavsiyesini+dinleyecek
ABONE OL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un FIFA’nın Küresel Futbol Geliştirme Direktörü Arsen Wenger'le yaptığı görüşmenin konusunun Mesut Özil olduğu ortaya çıktı.

Bir süre önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç FIFA’nın Küresel Futbol Geliştirme Direktörü Arsen Wenger ile bie görüşme yapmıştı… daha o dönemde Fenerbahçe, Erol Bulut’un yerine yeni teknik direktör arayışlarına başladığı için görüşme, “Wenger, Fenerbahçe’ye geliyor” şeklinde dillendirilmişti. Ama görüşmenin bambaşka bir amacının olduğu ortaya çıktı. Koç’un Fransız futbol adamına, Mesut Özil’i en iyi hangi şekilde kullanacaklarını sorduğu bildirildi.
 
Mesut’u Arsenal’a getiren ve uzun yıllar gurbetçi oyuncu ile çalışan Wenger’in de, “Onu mutlu edin. Yakınında hem oynamayı, hem de beraber yaşamayı sevdiği futbolcular olsun. O zaman Mesut’tan en iyi verimi alırsınız” dediği öğrenildi.    
 
Hatta o dönemde Alman basını, Bayern’le sözleşme yenilemeyecek Jerome Boateng’in Fenerbahçe’ye geleceğini iddia etti. Sonrası gelmedi.
 
Ancak son birkaç gündür Koç’un Mesut’un etrafında bir takım kurmak için çalışmalara başladığı konuşuluyor. Bu yüzden takımın başına Löw’ü getireceği, Mesut’un.yakın arkadaşları Jerome Boateng dışında Kolasinac ve Mustafi’ye de Fenerbahçe forması giydirmeye çalıştığı dedikodu şeklinde dolaşmaya başladı.
>