Welinton'un Fenerbahçe kızgınlığı

Welinton%E2%80%99un+Fenerbah%C3%A7e+k%C4%B1zg%C4%B1nl%C4%B1%C4%9F%C4%B1
ABONE OL

Welinton, Beşiktaş ile anlaşmaya yakın. Ancak daha önce Fenerbahçe'nin gündemine gelen Welinton, transferine izin verilmemesi nedeniyle kızmıştı.

Devre arasında Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’ye istediği Welinton için Başkan Ali Koç, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu aradı. O dönemde Çavuşoğlu takas teklifini kabul etmeyince transfer gerçekleşmedi. Fenerbahçe’den yılda 1.5 milyon Euro almayı bekleyen Welinton, bu şansı kaçırdığı için hem Çavuşoğlu hem de Erol Bulut’la tartıştı. Hatta pandemi döneminde ülkesine gitmek için rest çekti. Pandemi dönemi sonrasında genç teknik adam, Brezilyalı oyuncuyu Türkiye Kupası finali dahil oynanan 10 maçın sadece 2’sinde kullandı. Welinton, Beşiktaş’tan Fenerbahçe’nin teklif ettiği 1.5 milyon Euro’yu istiyor. Beşiktaş’n teklifi ise 800 bin Euro’ya karşılık gelen 5 milyon TL. 
 
Fatih Aksoy'un hayal kırıklığı
 
Alanyaspor, Welinton’a karşılık Fatih Aksoy’u istedi. Beşiktaş’ta oynamak için Sivasspor’un kendisine yaptığı opsiyon hakkını kullanma teklifini reddeden genç oyuncu ise büyük şok yaşadı. Sergen Yalçın’ın kendisiyle konuşmalarında, ''Seni stoper değil ön libero olarak düşünüyorum'' dediği Aksoy’un 31 yaşındaki bir oyuncunun takası için kullanılacak olması nedeniyle büyük hayal kırıklığı yaşadığı öğrenildi. 
>