Vitor Pereira'nın Guardiola kararı

Vitor Pereira, Roberto Mancini'nin İtalya'ya uygulattığı sistemden vazgeçti. Takımına Guardiola'nın sistemini aşılamaya çalışıyor.

Vitor+Pereira%E2%80%99n%C4%B1n+Guardiola+karar%C4%B1
ABONE OL
Fenerbahçe teknik direktörü kaptırdıkları zaman topu çabuk geri kapacak, Roberto Mancini’nin İtalya’ya uygulattığı gibi bir sistem üzerinde duruyordu…
 
Ancak elindeki oyuncu kadrosunun hem yaşlı, hem de oyun tarzıyla buna uygun olmaması nedeniyle çark etti. Daha fazla topa sahip olan, daha fazla pas yapan ve daha az koşmaya gerek duyacak bir oyun planı üzerinde durmaya başladı.
 
Çünkü Pereira, Manci’nin oyun sistemi üzerinde dururken Luiz Gustavo, Ozan ve Mert Hakan’dan oluşan bir orta saha düzeni ile oynuyordu. Bu durumda Mesut, Pelkas, Sosa ve İrfan Can dışarıda kalıyordu.
 
Yardımcıları ve yöneticilerle yaptığı görüşmelerde ciddi transfer ücretleri karşılığında transfer edilen yıldızları dışarıda bırakmanın zorluk çıkaracağına karar verdi.
 
Ozan, Mesut, Pelkas ve İrfan Can’ı aynı anda sahada tutacağı bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. Tüm yıldızlarını aynı anda sahada tutmak için Vitor Pereira bir önceki dönemde kellesini alan 3-1-4–1-1 sistemi üzerinde durmaya başladı. Guardiola’nın 3-4-3’ünün farklı versiyonlarını deniyor.
 
Szalai, Caulker ve Tisserand’ı defansta… Luiz Gustavo’yu ön liberoda. Ozan ve İrfan Can’ı önünde. Pelkas’ı bir kanatta, duruma göre Ferdi, Samuel ve Sinan diğer kanatta deniyor. Mesut’u forvet arkasında. Serdar Dursun’u ise en uçta oynatıyor. 
Mesut’a tamamen özgürlük veren Pereira, Ozan’dan ileri dripling yapmasını, İrfan Can’dan ise oyunu orta sahada kurmasını bekliyor.
 
Pereira’nın pasa dayalı yeni oyun sisteminden özellikle forvet ve kanat transferi şu an için çok fazla önem kazanmış durumda.
>