Valerien Ismael, onu büyük bir kayıp olarak görüyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, Dorukhan Toköz’ün bedelsiz olarak Trabzonspor’a verilmesini ‘çok acı bir kayıp’ olarak değerlendirdi. Fransız teknik adam, takımda Dorukhan gibi bir futbolcuya çok ihtiyacı olduğunu söyledi.

Valerien+Ismael,+onu+b%C3%BCy%C3%BCk+bir+kay%C4%B1p+olarak+g%C3%B6r%C3%BCyor
ABONE OL
1 / 5

Trabzonspor’da şampiyonluğa en önemli katkılardan birini de Dorukhan Toköz yaptı… Ön libero oynadı, stoper, sağ bek ve 8 numara oynadı. Nerede boşluk varsa orasını doldurdu. Antalyaspor maçında da attığı golle 1 puanın mimarlarından oldu.

2 / 5

Ceyhun Kazancı ile beraber Trabzonspor’un Antalyaspor’la oynadığı şampiyonluk maçını izleyen Valerien Ismael ise, Dorukhan’ı işaret ederek “kaybı çok acı verici” ifadesini kullandı.

3 / 5

Topal, Pjanic, Oğuzhan ve Atiba’nın yanı sıra Can’ın da büyük ihtimalle takımda olmayacağı ortamda Gedson ve Josef’in yanına yerli bir alternatif isteyen Fransız teknik adam, “mükemmel bir alternatif olurdu” itirafında bulundu.

4 / 5

Dorukhan eski hocası Sergen Yalçın'dan (Galatasaray; 2001/02 & Beşiktaş; 2002/03) bu yana üst üste iki Süper Lig sezonunda iki farklı takımın formasıyla şampiyonluk yaşayan ilk Türk oyuncu unvanını elde etti.

5 / 5

Avrupa’da oynamak için Beşiktaş’tan ayrılan ancak takım bulamadığı için Trabzonspor’la anlaşan Dorukhan’a Beşiktaş geçen sezon son olarak 800 bin Euro’nun TL karşılığı olan 7 milyon TL’yi teklif etmişti. Dorukhan o teklifi kabul etmiş olsaydı şu anda maaşının euro karşılığı 500 bin Euro’dan az olacaktı.