Transfer Haberleri... Bakambu son kararını açıkladı

Bonservisi elinde olduğu için imza parası dahil yılda 8 milyon euro isteyen Cedric Bakambu, Türk takımlarının gündeminden çıktı… Barcelona’dan teklif beklemesine rağmen bu ihtimali olmayan DR Kongolu oyuncu, Fransa’da kalmaya karar verdi.

Transfer+Haberleri...+Bakambu+son+karar%C4%B1n%C4%B1+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1
ABONE OL
Lille ile görüşmelere devam eden Bakambu için Foot Mercato’ya göre Marsilya ve Lyon da devreye girdi. Lyon, Shaqiri’nin, Marsilya ile sözleşmesinin son yılındaki Payet’in yerine Bakambu transferini düşünüyor.
 
Haberde; Bakambu ve menajeri hem Marsilya hem de Lyon arasında temaslar devam ediyor. Nice ve Lille de istekli ancak. Lyon ve Marsilya kadar yüksek ödemeye çıkamaz.
 
Bakambu kısa süre önce Fransa Ligi’nde oynamak istediğini şu sözlerle açıklamıştı:
 
Bugün artık sportif bir mücadeleyi tercih ediyorum. Çok seyahat ettim. İiyi bir yaşam kurdum. Çok fazla deneyim kazandım. Burada, Avrupa'da tamamen sportif bir proje arıyorum. Ligue 1'e Sochaux ile başladım. ancak küme düşme mücadelesi verdiğimiz için biraz karmaşıktı… Her halükarda tek bir şampiyonluğa odaklanmıyorum. Fransa’da bir projeye odaklanıyorum. O yüzden Fransa’dayım. Ligue 1’i tercih ediyorum.
 
>