Trabzonspor’da gizli gündem!

Trabzonspor%E2%80%99da+gizli+g%C3%BCndem%21;
ABONE OL

Trabzonspor bir yandan gelecek sezonun kadrosunu kurmak için çalışmalar sürdürürken bir yandan da tüzük ile ilgili çalışmalar yapılıyor.

Haziran ayı içinde yapılması planlanan Trabzonspor Divan Genel Kurulu, 2022 yılının Şubat ayına alındı. Seçimli Genel Kurulu sonrasına ertelendi. Seçimin ertelenmesinebdivan başkanı Ali Sürmen neden oldu. Mevcut Tüzük’tei divan başkanı ile ilgili kural ve şartlar camiada tartışıldığı için Sürmen bu karara aldı.
 
Sürmen, 15 kişilik bir komisyon kurdu. Tüzük’le ilgili çalışmalar başladı. Seçimleri uzun bir zaman dilimine ertelenmesini istedi. 
 
Divan kurulundan başka diğer kurullarda, seçimlerin ertelenmesi ile ilgili önerilerini, yönetimine sundu. Yönetim de seçim ertelenmesi ile ilgili talebi kabul etti.
 
Divan Başkanı Ali Sürmen, seçimin Şubat 2022 tarihine ertelenmesinden hareketle, Trabzonspor tüzüğünün yeniden ele alınması yönünde görüş belirtti.
 
Sürmen ve arkadaşları, Trabzonspor’un bir Tüzük Genel Kurulu yapması gerektiğini düşünüyor. Tüzük değişikliği ile divan başkanlığına adaylık şartları kolaylaştırılacak. 2 yıl aidatları ödemedikleri için üyelikten atılanlara af gelecek. 2 yıllık süre Tüzük değişikliği ile 4 yıla çıkartılacak. Trabzonspor’un gizli gündeminde Tüzük değişikliği var.
>